ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brownová Sandra (*12.03.1948)

­­­­

Alibi

Letní atmosféru Charlestonu rozvíří vražda vlivného obchodníka s realitami Lute Pettijohna. Případ se stává velkou příležitostí pro ctižádostivého žalobce Hammonda Crosse, neboť mu otevírá cestu do křesla okresního státního zástupce. Ovšem jenom tehdy, pokud případ vyhraje. Brzy se ukazuje, že lidí, kteří si přáli vidět Pettijohna mrtvého, je víc. Když se hlavní podezřelou stane žena, jež skrývá tajemství, které by mohlo otřást Hammondovou kariérou, osobním životem i prominentním postavením, klade si Hammond otázku, zda se nestal obětí machinací, aby posloužil jako alibi.

Děj příběhu se odehrává v Charlestonu. Hlavní postava, ctižádostivý žalobce Hammond Cross, se setkal na pouti s ženou, jež ho velice přitahovala a s níž strávil následující noc. Ve stejné době, kdy se Hammond vyskytoval na pouti, byl zavražděn velice vlivný a bohatý obchodník s realitami Lute Pettijohn v hotelu Charles Towne Plaza. Případ začali vyšetřovat detektiv Smilow, Hammond a Steffi Mundellová. Steffi byla také žalobce a Hammondovou milenkou. Vyřešení vraždy by znamenalo pro Hammonda nebo Steffi povýšení do křesla okresního státního zástupce. Není tedy divu, že se mezi milenci vytvořila částečná rivalita. K ní se později přidala malá nenávist, když Hammond Steffi oznámil rozchod kvůli neznámé ženě, do které se zamiloval.

Co se týče případu, na seznamu podezřelých bylo několik osob. V první řadě to byla Pettijohnova manželka Davee a detektiv Smilow. Davee byla rázná a silná osobnost, která svého muže nijak zvlášť nemilovala. Pettijohnova smrt by pro ni znamenala bohatství a majetek. Smilow chodil vždy se zamračenou tváří a vyzařoval z něj respekt. Jeho motivem pro vraždu mohla být nenávist, jíž k Pettijohnovi choval. Na seznamu podezřelých měl své místo i Hammondův otec, což byl rafinovaný člověk, který se čas od času zapletl do nějakého špinavého obchodu. Z popisu svědka policie získala podobiznu ženy, která se vyskytovala v inkriminované době před Pettijohnovým apartmá. Hammond z nákresu okamžitě poznal ženu z pouti, Alex. Hammond si však informaci, že zná tuto ženu, nechal pro sebe. Hledaná žena, jak se později zjistilo, se jmenovala Alex Laddová a pracovala jako terapeutka. Hammond si o Alex zjistil, že v mládí se svým nevlastním bratrem Bobbym okrádala muže. Doktorka Laddová byla předvolána k výslechu, během něhož nedala s Hammondem najevo, že se znají. Hammond nemohl na Alex přestat myslet. Párkrát se sešli, přičemž se Hammond snažil od ní dozvědět, co má s vraždou společného. Nakonec se dozvěděl, že Alex měla vyzvednout u Pettijohna peníze pro Bobbyho. Ve skutečnosti se před Bobbym skrývala a nechtěla s ním nic mít. Bobby ji ale přinutil, aby pro něj udělala poslední věc a pak už ho neuvidí. Hammond se s Alex tajně scházel dál, což vedlo k tomu, že začal být podezřelý i on.

Dalším střípkem k vraždě byla věta čističe bot, ke kterému Smilow pravidelně chodil. Čistič bot tvrdil, že v době zločinu viděl v hotelu Steffi. Od tohoto okamžiku Hammondovi a detektivu Smilowovi už rozluštění vraždy netrvalo dlouho. Pettijohna zastřelila Steffi. Steffi poskytovala Pettijohnovi informace. Pettijohn měl Steffi na oplátku zajistit její vytoužené povýšení. Pettijohn ale Steffi zradil, což si také tvrdě odskákal.

Vyřešení případu mělo pro Hammonda značný přínos. Získal místo státního zástupce a hlavně se už nemusel s Alex dál skrývat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petra Dvořáková, 16.01.2011

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Alibi
-Mrazivý chlad
-Nebezpečná podoba
-Pavučina z hedvábí
-Špinavá hra
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Sandra Brownová - AlibiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­