ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Braunová Petra (*31.01.1967)

   
­­­­

Česká služka aneb Byla jsem au-pair (2)

Psal se rok 1989, otevřely se hranice do ciziny a tak otec Petry Braunové řekl, že vyrazí do světa. Nikdy nikde Petra nebyla sama, ale ani ve Francii sama nebude - táta tam měl kamarády, kteří jim rok co rok psali dopisy, ať přijedou.
A tak se Petra po odjezdu vlakem z České republiky dostane do Paříže. Tam na ni čeká Michael Breton. Petra poznává nová zvyky ve Francii a je z mnoha věcí udivená. Michael ji odvezl domů. Tam ji slavnostně uvítali, a tak musela vyprávět, co se v Čechách stalo a co se děje a další věci. Nabídli jí práci chůvy dítěte a tak to přijala.
Dům, ve kterém měla dělat au-pair, byl v latinské čtvrti. Měla se starat o dvouletou dcerku Alexandru. Všehovšudy ji matka Alexandry, Eleonora, nechala Alexandru hlídat málokrát. Jednoho dne se Eleonora se svoji dcerkou sbalily a odjely pryč. Co Petře po Alexandře zbylo, byla jen botička, kterou stihla Alexandra vyhodit okýnkem, než odjely.
A tak jí nezbývalo nic jiného než přestoupit do jiné práce. Tak se dostala k Puchardovým. Tam se starala o čtyři kluky a dva pejsky. Jejím úkolem bylo vždy a za jakýchkoliv okolností zvládnout kluky. Petra s Paulem, Andréem, Augustem a Pierreem si spolu dohromady užívali hodně radostí, ale i nepříjemností. Tito darebáci byli proti Alexandře oškliví, avšak měla je moc ráda. Ale už se jí také stýskalo po domově a když už chtěla odletět, tak ji Michal opět sehnal další práci.
Měla tam pracovat jako výpomoc v domácnosti pro jednoho pána. Byl tak neosobní a cizí, až z něj šel strach. Tak odešla.
Opět se dostává do další rodiny, a to do rodiny Putedových. Tam bylo jejím úkolem venčení unaveného starého zlatého retrívra a uklízet a uklízet. Měli syna Nicolase, kterému bylo 18 let. Byl to velmi jemný, útlý, světlovlasý mladík.
Rodina Putedových ji doporučila Beatricii. Tam měla pět dětí, dvě dívky a tři chlapce. Tato skvělá rodinka žila v Normandii, bylo to u pobřeží Severního moře. Měla za úkol děcka pohlídat na pár dětí bez dohledu rodičů, kteří budou mezitím pryč. Obě dvě dívky byly v pubertě, bylo jim 15 let a jak to tak bývá, v tomto věku tak moc neposlouchaly. Ale Petřina touha zase být doma přerostla, a tak se rozhodla, že doopravdy už z Francie odjede.
Když už byla v Praze, byla velmi šťastná. V Praze na sídlišti poznává rodinku. Maminka mluvila na synka Francouzky a dítko jí odpovídalo. Když se do toho Petra vložila, měla paní radost, že si může s někým popovídat francouzsky. Její muž mluvil anglicky, a tak jejich dítě umělo tři jazyky, neboť se ještě dorozumívalo německy s babičkou. Tato veselá rodinka bydlela v Belgii a paní Roseline čekala miminko. A tak jim Petra nabídla svou pomoc. Není divu, když s nimi odjela do Belgie. Petra byla i u porodu toho malinkého miminka, co čekali, ale u konce omdlela. Bylo to jejich třetí dítě. To dítko dostalo jméno Fabien, v noci nechtělo spát, neustále jen řvalo, ale doopravdy mu nic nebylo. Měla tyto děti velice ráda, ze všech co poznala nejvíc.
Při jedné procházce, když bylo Fabienovi 2 roky, se Petra potkala se Slovákem Janomem. Do Janoho se zamilovala, a tak oznámila Roseline, že odjíždí domů do Čech.
Nakonec Roseline s Jaffem souhlasili. Petra odjíždí domů...a navždy už tam zůstane.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 08.12.2007

­­­­

Diskuse k výpisku
Petra Braunová - Česká služka aneb Byla jsem au-pair (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­