ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dědková Jarmila (*26.03.1952)

­­­­

Natálie a Princ

Dvanáctiletá Natálie Fadrná přijíždí na venkov ke své sestře Báře a svému dědečkovi, kterého si skoro nepamatuje a ze kterého má tak trochu i strach. Ještě že má s sebou ochránce, svého psa pointra se jménem Princ. Natálie brzy zjistí, že pobyt na venkově není zas až tak špatný a brzy si tam najde kamarády dvojčata Mikuláše a Tamikul. Ještě kdyby ji tak netrápil ten věčný kašel, kvůli kterému jí pan doktor předepsal cestu k moři. Jenomže, aby mohla Natálie k moři jet, musela její maminka odjet do Paříže vydělávat peníze. Vše probíhá klidně, dokud Natálie nenajde záhadný deník a napřijde jí pohlednice, na níž je místo razítka Paris razítko Brna. Natálie všemu ale přijde na kloub a dozvídá se, že maminka musela na začátku prázdnin do nemocnice na operaci, a tím pádem nemůže jet Natálie k moři. Je z toho smutná, i když ví, že maminčino zdraví je přednější, ale nakonec vše zachrání děda, když prodá své starožitné hodiny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bara, 05.02.2007

   
­­­­
­­­­

Diskuse k výpisku
Jarmila Dědková - Natálie a PrincMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­