ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dědková Jarmila (*26.03.1952)

   
­­­­

Kdo dostane pusu

Dvanáctileté Kristýně se poštěstí, že je přijata na konzervatoř. Sama ovšem neví, z čeho se má radovat víc - z tance, nebo z toho, že se konečně dostane z domova?

Kristýně je dvanáct let. Do rodiny se narodí brácha Vojta a Krista cítí, jako kdyby ji už neměli rádi. Její nejlepší kamarád je Ondra. Krista se přihlásí na konzervatoř. Vezmou ji a Krista má strach z baletu. Přes týden bydlí na internátě. V pokoji bydlí s namyšlenou Agátou, drzou Terezou, a hodnou Evou. S Evou si rozumí nejvíc. Na víkend jezdí domů a je hrozně smutná, že ji pořád okřikují. Evě někdo rozstříhá trikot a Eva nemá na nový. Krista potom zjistí, že to udělala Tereza. Kristýnu pořád obtěžuje Roman a chce s ní chodit. Ondra čekal na Kristu u vlaku a viděl, jak ji Roman otravuje a dal mu do zubů. Krista najednou zjistí, že je asi zamilovaná do Ondry. Pochopí, že na Vojtu nemusí vůbec žárlit a dostane od Ondry pusu!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nicoolka, 05.08.2006

­­­­
­­­­

Diskuse k výpisku
Jarmila Dědková - Kdo dostane pusuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­