ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dědková Jarmila (*26.03.1952)

­­­­

Kamínek v botě

Jolanka Lukášová se vrací z nemocnice a postupně přivyká tíživému faktu, že po úrazu se její sen o herectví vzdaluje.

Johanka chce studovat herectví. Hraje v divadle a moc jí to jde. Jednoho dne je maminka unavená a chce, aby Johanka uvařila polévku, ale Johanka nechce. Omylem na ni maminka vylije horkou polévku a Johanka má popálenou půlku obličeje a celé rameno. Johanka tuší, že má po herectví a její krásné dlouhé vlasy jí ostříhali. A maminku nenávidí. V nemocnici pozná Sabinu a sblíží se spolu. Sabina je jí oporou. Hrozně se bojí vyjít ven. A malý bráška Honza jí říká, že ji ochrání. Johanka nakonec překoná strach. Postupně mamince odpustí a zároveň i tátovi, který se s tím nemohl smířit. Sabina se optá v hereckých školách a dodá Johance optimismus. Johanka půjde na gymnázium a za čtyři roky se popálenina ztratí a půjde na herectví. Staví se v divadle a dívá se na holku, která hraje místo ní a moc jí to nejde. Ví, že si jednou taky zahraje a z boty si vytřepe kamínek, který ji tam tlačil!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nicoolka, 05.08.2006

   
­­­­
­­­­

Diskuse k výpisku
Jarmila Dědková - Kamínek v botěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­