ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Flaubert Gustave (*12.12.1821 - †08.05.1880)

­­­­

Salambo

Historický román z prostředí starověkého kartága (nacházelo se v Africe ve 3. století př.n.l.).
Kartágo najalo armádu žoldnéřů proti Římu a poté jim odmítlo zaplatit žold. Do čela vojáků se postaví Libyjec Matho, kterého uchvátí kněžka Salambo (vymyšlená postava) - dcera kartaginského vojevůdce Hamilkara (syn Hanibal).
Vojáci se vzbouří proti Kartágu a Mathonovi se podaří ukrást z chrámu posvátný závoj, na němž závisí osud Kartága. Velekněz přinutil Salambo, aby přinesla závoj zpět. Salambo úkol splní, ale musí se Mathonovi oddat; je k němu tělesně přitahována. Hamilkar se ujímá vedení a barbary porazí. Matho je umučen v ulicích Kartága. Salambo pochopí, že mezi nimi byl osudový vztah a krátce po něm umírá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DanJ, 29.10.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Gustave Flaubert - SalamboMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­