ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Odvážné srdce


BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 1999
Překlad: Eva Hauserová
Počet stran: 301
Doporučená cena: 149 Kč

DĚJ:

Renard, žijící několik let na blízkém východě, se vrací zpět do Anglie, kde ho čeká nevěsta Eleanor. Přiváží s sebou Olwen, tanečnici a ctižádostivou konkubínu, která mu napovídala, že s ním čeká dítě. V Anglii předstírá potrat, a tak jí Renard daruje honosné sídlo. Zatím se seznamuje se svou novou ženou, o které si myslí, že je to jen nedospělé dítě. Avšak Eleanor mu brzy ukáže, že je schopnou ženou, a to nejen v oblasti chovu ovcí, o který se zajímá. Brzy se tak do sebe zamilují a Eleanor Renardovi porodí dítě. Avšak boje o Anglickou korunu je rozdělí. Renard a jeho bratr jsou při prohraném boji zajati a uvězněni. Jeho mladší bratr, který stál na druhé straně, je zachrání, ale Renardův bratr brzy na četná zranění zemře. Králi, na jehož straně byl Renard, se zase začne dařit. Avšak Renard stejně nemá klidu, příčinou je jeho dlouholetý nepřítel, pán z Chesteru. A proto vymyslí Eleanor plán jak nepřátele spojit. Pomocí Chesterovy manželky se dohodnou na manželství jejich potomků a tím se oba rody spřátelí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: vevericka.eva, 30.06.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Elizabeth Chadwicková - Odvážné srdceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­