ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Štorch Eduard (*10.04.1878 - †25.06.1956)

­­­­

Osada Havranů (3)

Kniha z pravěku vypráví o hrdinném Havranpírkovi, o tom, jak obtížné bylo obstát v kruté zimě, jak se zacházelo se zrádci a jak bojovaly jednotlivé rody s přírodou i mezi sebou. Napínavý dobrodružný román sepsal živě a přesvědčivě Eduard Štorch už před více než sedmdesáti lety (1930). Ve filmové verzi knihy si zahrál i Jiří Bartoška.

Tento příběh se odehrává v mladší době kamenné. Pojednává o soužití několika rodin, kteří uznávají havrana jako dárce chleba.
V osadě panuje hlad, nenávist a zloba. Hlavní postavou v knize je chlapec, kterému dali jméno Havranpírko. Zažijí spoustu neočekávaných věcí, poznají lež, strach... Přesto se z Havranpírka stane Bystrý Havran.

VLASTNÍ NÁZOR:

Skrze tuto knihu jsem mohla nahlédnout do dějin pro mne dávno minulých. Líbila se mi pro svou zajímavost a napínavost

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Simona B., 12.06.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Eduard Štorch - Osada Havranů (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­