ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cartlandová Barbara (*09.07.1901 - †21.05.2000)

­­­­

Zázrak v Mexiku

Sex žhavý jako sálající mexické slunce a lásku hlubokou a věčnou jako moře najdou čtenáři spolu s Orinou, hlavní hrdinkou knihy Zázrak v Mexiku. Proslulá autorka v tomto románu překročila svůj stín. Nejenže nechá Orinu podlehnout fyzické touze a zakusit omamné erotické zážitky, ale prozradí i dávné tajemství jak k sobě připoutat milovaného muže, které platí nejen ve viktoriánské Anglii a exotickém Mexiku.
Orinina cesta za láskou přitom začala naprosto beznadějně. Když jí zemřel otec, jeden z nejbohatších Američanů, začali se kolem ní muži jen rojit. Všem však šlo jen o její peníze. Orinino znechucení nad dotírajícími slabochy dosáhlo vrcholu, když se ji jeden z nich pokusil zabít. A tak s úlevou utíká před hrozícím skandálem na luxusní jachtě do Mexického zálivu seznámit se s indiánskými památkami. Stane se však obětí únosu a kdesi v horách, kde je držena, zjistí, že místní lidé doslova umírají hladem. Vzpomíná na otce, jehož snahou vždy bylo přispět svým podnikáním k rozkvětu země. Takoví muži se ale už zřejmě nerodí. Nebo ano? S překvapením zjistí, že její nenáviděný únosce, který ji pod pohružkou donutil k fingované svatbě, je stejný idealista, jako byl její otec, a jeho srdce je stejně plné lásky jako hrdosti. Kdo by se divil, že mu podlehne? Jak si ale dokáže udržet jeho lásku?

Tento příběh se odehrává v roce 1889 v Americe. Hlavní hrdinkou se stává Orina Vandeholtová, která je dcerou Dala a lady Muriel. Maminka jí zemřela, když jí bylo 10 let, na zánět pobřišnice, který se tehdy nedal vyléčit. Její tatínek se o ni staral, jak nejlépe mohl, ale jezdila i za svým dědečkem do Británie. Pán Dal Vandeholt byl v Americe dost známý, protože patřil mezi nejbohatší lidi. Své peníze získal jen proto, že chtěl, aby se jeho země více rozvinula, chtěl pomáhat lidem. A hlavně na penězích mu vůbec nezáleželo. Když mu zemřela žena, ztratil kus sama sebe. Jednoho dne si se svojí dcerou vyjel na projížďku na koni, bohužel se z ní už nevrátil živ, kůň se mu splašil a zavalil ho.
Na Orinu tak padl těžký úkol: tehdy - den před tím než jí zemřel tatínek - mu slíbila, že se o všechny jeho podniky sama osobně postará, ale nikdo netušil, že zemře tak brzo a mlád. Orina se po jeho smrti stala nejbohatší dívkou v Americe, a tak není divu, že jí na každém kroku muži nabízeli manželství. Všichni jen viděli její peníze a z toho byla Orina nešťastná. Jeden muž, co se o ni ucházel, se postřelil, protože mu Orina řekla, že není ten pravý, a tak ji vydíral svou smrtí a před jejím zrakem se dokonce postřelil. Pan Hoffman jí pomohl tuto situaci zvládnout. Doporučil jí, aby si vzala dovolenou a odjela do Mexického zálivu. A jak jí poradil, tak se také stalo.
V přístavu v Miami na ni čekala otcova loď, která ji měla odvézt tam, kam jen ona chtěla.
Zastavili v Sadaře pro doplnění zásob. Tam se Orina setkala s vyhublými dětmi - koupila jim ovoce. Děti jí za to byly velmi vděčny. Toho večera jí přišel na palubu lodě navštívit jeden z místních lidí, ale Orina si myslela, že po ní zase bude chtít jen peníze anebo že jí přišel nabídnout vztah. A tak jeho přijetí odmítnula. Po něm přijeli místní chlapci a nabízeli jí projížďku na koni - Orina se s nimi domluvila na dalším dni.
Z projížďky se nakonec vyklubal Orinin únos. Celý ten únos vymyslel Juarez, jak ho nazýval místní kmen. Byl to pro ně bůh, sliboval jim, že přivede do jejich vesnice vodu, jež tu kdysi tekla, než přišlo zemětřesení a tok vody se změnil. Takže lidi byli bez vody a trpěli i hladomorem.
Vyšlo na povrch, že ten muž, co ji unesl, je Američan a jako všichni chtěl peníze. Chtěl sice peníze, ale ne pro sebe. Chtěl je investovat na přehradu a na odklon změněného toku. Chtěl přivést obyvatelům ztracenou vodu. Nikdo mu žádné finance v Mexiku nedal, a tak mu nic jiného nezbývalo než tohle řešení. Oznámil jí, že se za ni provdá a že oficiální svatbu mají za dvě hodiny. Orině nic nezbývalo než podlehnout. S Juarezem nic neměla, každý spal někde jinde. Bydleli v jeskyni, ale to Orině nevadilo. Po celou dobu, co ji tam věznili, podepisovala šeky, aby mohl z čeho stavět. Jinak byla volná, ale stále měla strážce vedle sebe. Juarez jí slíbil, že až přivede vodu vesničanům, tak ji propustí a může se s ním klidně rozvést.
Byli k sobě chladní, mluvili jen o té stavbě, nic osobního si nevyprávěli. Když přišel den "D" a Juarez splnil sen všech vesničanů, byla Orina volná, ale tehdy si uvědomila, že odtamtud nechce. Její táta pomáhal lidem tak jako Juarez. Když přišla poslední noc a pak se měla už vrátit domů na jachtu, foukal silný vítr, takový, až se Orina začala bát, že to je zemětřesení. A tak vběhla do pokoje Juareze a řekla mu, že se moc bojí a tak ji objal. Tehdy si Orina uvědomila, že ho miluje. On jí prozradil, že ji miluje též od té doby, co ji spatřil poprvé. Ale stejně ji chtěl vrátit nasledující den. Nechtěl, aby Orina měla za muže takového muže, jenž by byl ponížený ženou. Ženou, která mu poskytla peníze na výstavbu přehrady. Orina mu vysvětlila, že jí na penězích nezáleží, že bude klidně i hladovět. Hlavně aby byla s ním a aby splnila svůj slib, který dala otci. Chtěla se společně s Juarezem starat o svěřené podniky společně. Nakonec jí podlehl a šel s ní do USA, ale před jachtou dostal telegraf, že mu zemřel jeho strýc a on byl jeho dědicem. Když si to Orina četla, nemohla uvěřit tomu, že jeho strýc byl velvyslancem USA a že se z Juareze stal poměrně bohatý člověk. Nakonec Juarez dodal, že se teď situace mění. Společně se dohodli, že co je Oriny, to je i jeho a co je jeho, to je i Oriny. A jejich láska byla taková, která neupadá, ale jen sílí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 09.03.2008

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Navěky
-Nebe v Hongkongu
-Plachá manželka
-Polibek v Římě
-Volání srdce
-Závod o lásku
-Zázrak v Mexiku
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Barbara Cartlandová - Zázrak v MexikuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­