ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cartlandová Barbara (*09.07.1901 - †21.05.2000)

­­­­

Závod o lásku

Alitu Langovou vězní její strýc na starobylém zámku Langstonu. Nesmí se s nikým stýkat a její jedinou útěchou jsou koně. Sousední panství však koupí mladý Američan Clint Wilbur a společný zájem mladé lidi spojí. Alita se z ošklivého kačátka rázem promění v oslnivou krasavici. Alita a Clint jsou stvořeni jeden pro druhého, ale jejich láska zdaleka nemá vyhráno.

V tomto románu je hlavní hrdinkou Alita Langová, dívka skromná, jež je uvězněná v moci strýce. Lionel, její strýc, jenž ji vězní na starém zámku Langstonu, má jednu dceru, která se obléká do poslední módy. Jen Alita má hadry jako ošklivé káčátko. Strýc jí zakázal vídat se s ostatními obyvateli, a tak není divu, že si našla kamarády mezi zvířátky, hlavně si oblíbila koně.
Jednoho dne koupil Clint Wilbur panství vedle nich, které pojmenoval Marshfield. Také chtěl od Lionela koupit několik koní, což Alitu rozesmutnilo. Jednoho dne byl pozvaný na večeři, aby se strýcem projednali tu koupi koní. Clint chtěl koně získat ale jen za rozumnou cenu. Nakonec se dohodnou na prohlídce koní, ovšem ještě před tím se Clint setká s Alitou, s níž se dá do rozhovoru.
Alita tráví hodně času na Marshfieldu, zařizuje tam stáje pro koně, které si hodlal Clint koupit. Oba dva chtějí, aby se měli koně co nejlépe, hlavně ne hůř než dosud. Strýc jí později tyto návštěvy zakáže. Alita tam avšak i přes zákazy jezdí. A není tedy divu, že se časem s Clintem do sebe zamilují.
Jednou uspořádali přehlídku koní pro své hosty. Alita na nich měla jezdit, a když své vystoupení odjela, tak jí Clint pogratuloval a přikázal jí, aby se šla rychle převléknout. Na ni v pokoji už čekala kostymérka, která jí dala krásné šaty, a tak se z ošklivého káčátka stala okouzlující princezna večera. Další den Clint s Alitou odjíždějí pryč s cílem se vzít, i přestože to strýc nebude vědět.

Na tom, jak bohatý nebo chudý člověk je, nezáleží, když se dva lidé navzájem milují...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 12.12.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Navěky
-Nebe v Hongkongu
-Plachá manželka
-Polibek v Římě
-Volání srdce
-Závod o lásku
-Zázrak v Mexiku
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Barbara Cartlandová - Závod o láskuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)