ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Páral Vladimír (*10.08.1932)

   
­­­­

Pokušení A-ZZ

"Tati, kdy přijde maminka?" fňukala Arka znovu.
"Brzy," opakoval zmučený Šarlík snad už posté.
"A kdy je brzy?" začínala už zas Anka.
Pražská babička se přestěhovala ze své garsonky o tři patra níže do bytu Libichových a tiše pečuje o dvojčátka, která se však vytrvale ptají dál:
"Tati, a proč nám maminku odvezli?"
Neptají se kam, ale PROČ? Šarlík vzdychl a zas už telefonoval do bytu náměstka Navary, který navázal s Bezpečností pravidelné spojení.
"Pořád nic," opakoval Navara mrtvě. "Kdyby něco, samozřejmě vám ihned zavolám."
PROČ? Navara má teorii, že Agale se jedná o ženy, když unesla mou Aranku a jeho dceru Evku, která v tom prokletém Řecku vůbec nebyla. Ale copak tu ten modrej dobytek bude řádit jako lovci otroků před staletími někde na divokým africkým břehu?!
"Hele, babi, tatínek jí polívku vidličkou!" řekla Arka u stolu. Ale já vůbec nevěděl, že jím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuzana Patócsová, 07.08.2003

­­­­

Diskuse k úryvku
Vladimír Páral - Pokušení A-ZZMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­