ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kerouac Jack (*12.03.1922 - †21.10.1969)

    Bohemia Institut
­­­­

Na cestě (3)

Nebudu se zde zabývat dějem ani drogovou problematikou příběhu, ani sexem či něčím jiným. Spíš bych chtěl sdělit, o co v knize jde především a proč se celé generace lidí na celém světě znovu a znovu vydávali na cestu inspirováni touto jedinečnou knihou.

Kerouac dokázal něco, co se jen tak nevidí. Popsal naprosto přesně proud myšlenek a pocitů v člověku. A to ještě ne v ledajakém člověku, ale v někom, kdo hledá smysl života všude a ve všem.
Beatníci nebyli opilečtí hlupáci, co se jen válí na ulicích a do nekonečna chlastají, ale byli to doslova chlastající filozofové.

Nietze nebo Schopenhauer (nebo jakýkoli jiný filozof) v porovnání s beatníky ztrácí v tom, že oni si to všechno "vyzkoušeli" na vlastní kůži. Teď tedy víte, že je to možné udělat, že na to máte i vy. Že můžete prožít nekonečné toulání a neuvěřitelné přátelství. Tehto příběh není vymyšlený, ale opravdu se stal. Můžete ho tedy prožít i vy. A to je hlavní přínos knihy "On the road" - Na cestě. Rozbíjí tradiční pohled na život svázaný konvencemi, jak ho známe a dává nám svobodně si vybrat alternativu a svou životní cestu.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Vloženo: 19.11.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
Jack Kerouac - Na cestě (3)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­