ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Můj přítel pes

  • popis/charakteristika domácího mazlíčka

Každý to slyšel již mnohokrát ve svém životě: "Pes je nejlepší přítel člověka." To je bezesporu pravdivé tvrzení - ba ne, není to tvrzení, je to moudrost!
O psech, plemenech, jejich výchově i výcviku bylo napsáno mnoho knih a natočeno spoustu filmů se psí tematikou. Asi mezi nejznámější patří Lassie nebo Hačikó. Dokonce lidé vyslali do vesmíru psí fenku Lajku - není to úžasné? Pes je opravdu skvělý tvor a opravdový přítel.

Také já mám svého psího miláčka. Jmenuje se Bono - podle frontmana skupiny U2, Bono Voxe - ale má i spoustu přezdívek, například Bobina, Bonifácek, Boník, Bobžuel apod.
Dostali jsme jej v červenci před 9 lety. V té době to byla jen malinká chlupatá kulička. Každý sice říkal, že z něj vyroste bernardýn nebo bernský salašnický pes, nakonec se z něj však vyklubal krásný dlouhosrstý gentleman středního plemene.

Má krásné zbarvení: hlavu rezavočernou s jakousi bílou lysinkou, která se mu táhne od obočí ke konci čumáčku, hřbet mu pokrývá černá srst a v zátylku mu vystupuje bílá skvrna. Rovněž všechny jeho tlapky, připomínající jakési podkolenky, jsou bílé. Zadní stehna i přední běhy má rezavé, stejně tak i ocas, který je navíc zakončen bílou špičkou. Tolik k Boníkovu barevnému vzhledu.

Již od malička byl Bono velice vnímavé štěně. Vše se naučil docela rychle. Dnes umí povely jako sedni, lehni, zůstaň, hlas (když se zvedne ukazováček, tak zaštěká), k noze, pomalu nebo pojď. Vždy pěkně přijde na přivolání.
Velice rád také chodí na procházky. Nejraději má pole, louky a les...tam se vždy pořádné vyběhá. Hodně nerad se češe a nesnáší, když mu někdo sahá na přední tlapky. Taky neumí plavat, ale to nevadí.

Celá naše rodina bere Boníka jako jejího právoplatného člena a milujeme ho, jako on miluje nás, což vyjadřuje svou věrností a naprostou oddaností. Je to prostě náš BONO!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 10.05.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj přítel pesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­