ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Můj přítel pes

  • popis/charakteristika domácího mazlíčka

Každý to slyšel již mnohokrát ve svém životě: "Pes je nejlepší přítel člověka." To je bezesporu pravdivé tvrzení - ba ne, není to tvrzení, je to moudrost!
O psech, plemenech, jejich výchově i výcviku bylo napsáno mnoho knih a natočeno spoustu filmů se psí tematikou. Asi mezi nejznámější patří Lassie nebo Hačikó. Dokonce lidé vyslali do vesmíru psí fenku Lajku - není to úžasné? Pes je opravdu skvělý tvor a opravdový přítel.

Také já mám svého psího miláčka. Jmenuje se Bono - podle frontmana skupiny U2, Bono Voxe - ale má i spoustu přezdívek, například Bobina, Bonifácek, Boník, Bobžuel apod.
Dostali jsme jej v červenci před 9 lety. V té době to byla jen malinká chlupatá kulička. Každý sice říkal, že z něj vyroste bernardýn nebo bernský salašnický pes, nakonec se z něj však vyklubal krásný dlouhosrstý gentleman středního plemene.

Má krásné zbarvení: hlavu rezavočernou s jakousi bílou lysinkou, která se mu táhne od obočí ke konci čumáčku, hřbet mu pokrývá černá srst a v zátylku mu vystupuje bílá skvrna. Rovněž všechny jeho tlapky, připomínající jakési podkolenky, jsou bílé. Zadní stehna i přední běhy má rezavé, stejně tak i ocas, který je navíc zakončen bílou špičkou. Tolik k Boníkovu barevnému vzhledu.

Již od malička byl Bono velice vnímavé štěně. Vše se naučil docela rychle. Dnes umí povely jako sedni, lehni, zůstaň, hlas (když se zvedne ukazováček, tak zaštěká), k noze, pomalu nebo pojď. Vždy pěkně přijde na přivolání.
Velice rád také chodí na procházky. Nejraději má pole, louky a les...tam se vždy pořádné vyběhá. Hodně nerad se češe a nesnáší, když mu někdo sahá na přední tlapky. Taky neumí plavat, ale to nevadí.

Celá naše rodina bere Boníka jako jejího právoplatného člena a milujeme ho, jako on miluje nás, což vyjadřuje svou věrností a naprostou oddaností. Je to prostě náš BONO!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj přítel pesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)