ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Körner Vladimír (*12.10.1939)

­­­­
Spisovatel, dramatik, scénárista, autor historických próz. Narodil se 12. října 1939 v Prostějově. Vyučil se sedlářem a podkovářem, později vystudoval Průmyslovou školu filmovou v Čimelicích a dramaturgii na FAMU v Praze. Nějaký čas působil jako dramaturg a scénárista FS Barrandov, poté se stal spisovatelem z povolání. Externě přednáší na FAMU.

DÍLO:

filmové scénáře podle předloh jiných autorů "Čas jeřabin; Deváté jméno; Pověst o stříbrné jedli; Sázka na třináctku; Instrukce; Kukačka v temném lese; Chodník přes Dunaj; Stín kapradiny"
prózy o konci druhé světové války a prvních dnech míru "Střepiny v trávě; Slepé rameno; Adelheid; Zánik samoty Berhof"
hry "Královské usínání; V podzimním dešti"
historická próza "Post bellum 1866; Život na podpis; Oklamaný; Psí kůže; Písečná kosa; Údolí včel; Smrt svatého Vojtěcha"
biografický román "Lékař umírajícího času"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Market.9, 29.03.2008

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Vladimír KörnerMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­