ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Körner Vladimír (*12.10.1939)

­­­­
Spisovatel, dramatik, scénárista, autor historických próz. Narodil se 12. října 1939 v Prostějově. Vyučil se sedlářem a podkovářem, později vystudoval Průmyslovou školu filmovou v Čimelicích a dramaturgii na FAMU v Praze. Nějaký čas působil jako dramaturg a scénárista FS Barrandov, poté se stal spisovatelem z povolání. Externě přednáší na FAMU.

DÍLO:

filmové scénáře podle předloh jiných autorů "Čas jeřabin; Deváté jméno; Pověst o stříbrné jedli; Sázka na třináctku; Instrukce; Kukačka v temném lese; Chodník přes Dunaj; Stín kapradiny"
prózy o konci druhé světové války a prvních dnech míru "Střepiny v trávě; Slepé rameno; Adelheid; Zánik samoty Berhof"
hry "Královské usínání; V podzimním dešti"
historická próza "Post bellum 1866; Život na podpis; Oklamaný; Psí kůže; Písečná kosa; Údolí včel; Smrt svatého Vojtěcha"
biografický román "Lékař umírajícího času"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Market.9, 29.03.2008

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Vladimír KörnerMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)