ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Burdová Michaela (*08.09.1989)

   
­­­­

Michaela Burdová, narozená 8. září 1989 ve znamení panny, je mladá česká spisovatelka žánru fantasy.

Michaela Burdová se narodila v Příbrami, vyrůstala však v sousední vesnici. V Příbrami navštěvovala základní školu a nyní dokončuje střední ekonomickou školu.

Na Internetu používá Míša přezdívku Nelien. Mezi její hlavní zájmy patří samozřejmě psaní a četba, hlavně fantasy knih. Neméně ráda má kreslení, kterému se věnuje již od svých deseti let a dokonce prý dle svých slov chtěla být dříve malířkou z povolání. Zbožňuje zvířata všeho druhu, nejvíce pak kytovce a hady. I kvůli tomu je zarytou vegetariánkou.
Mezi její oblíbené knihy se řadí série o Harrym Potterovi, Letopisy Narnie, Elyonova země, Odkaz Dračích jezdců, Moira aj.

Během studia napsala mnoho povídek s variací na Harryho Pottera, např. Jen stín nenávisti, Kroky temným osudem či Když se karta obrací. Psala však i vlastní tvorbu se snahou o vytvoření fantasy trilogie.

S podporou jejího otce poslala rukopisy do nakladatelství Fragment - a v roce 2008 vydala první dva díly trilogie Poselství jednorožců - Strážci dobra a Zrádné hory Dragor. V únoru 2009 vydává poslední díl této trilogie - Záchrana Lilandgarie.

V současnosti pracuje Michaela na fantasy trilogii Křišťály spásy, která má být temnějšího rázu, než tomu bylo u Poselství jednorožců.
Můžeme se tak jedině těšit, co tahle mladá a velmi talentovaná spisovatelka ještě napíše.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Saruman, 13.02.2009

­­­­

Diskuse k životopisu
Michaela BurdováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)