ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Burdová Michaela (*08.09.1989)

­­­­

Michaela Burdová, narozená 8. září 1989 ve znamení panny, je mladá česká spisovatelka žánru fantasy.

Michaela Burdová se narodila v Příbrami, vyrůstala však v sousední vesnici. V Příbrami navštěvovala základní školu a nyní dokončuje střední ekonomickou školu.

Na Internetu používá Míša přezdívku Nelien. Mezi její hlavní zájmy patří samozřejmě psaní a četba, hlavně fantasy knih. Neméně ráda má kreslení, kterému se věnuje již od svých deseti let a dokonce prý dle svých slov chtěla být dříve malířkou z povolání. Zbožňuje zvířata všeho druhu, nejvíce pak kytovce a hady. I kvůli tomu je zarytou vegetariánkou.
Mezi její oblíbené knihy se řadí série o Harrym Potterovi, Letopisy Narnie, Elyonova země, Odkaz Dračích jezdců, Moira aj.

Během studia napsala mnoho povídek s variací na Harryho Pottera, např. Jen stín nenávisti, Kroky temným osudem či Když se karta obrací. Psala však i vlastní tvorbu se snahou o vytvoření fantasy trilogie.

S podporou jejího otce poslala rukopisy do nakladatelství Fragment - a v roce 2008 vydala první dva díly trilogie Poselství jednorožců - Strážci dobra a Zrádné hory Dragor. V únoru 2009 vydává poslední díl této trilogie - Záchrana Lilandgarie.

V současnosti pracuje Michaela na fantasy trilogii Křišťály spásy, která má být temnějšího rázu, než tomu bylo u Poselství jednorožců.
Můžeme se tak jedině těšit, co tahle mladá a velmi talentovaná spisovatelka ještě napíše.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Saruman, 13.02.2009

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Michaela BurdováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­