ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Burdová Michaela (*08.09.1989)

­­­­

Zrádné hory Dragor (Poselství jednorožců)

  • díl v sérii: 2

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! I když elfská princezna našla ztraceného posvátného jednorožce, její cesta ještě zdaleka nekončí. Musí se s jednorožcem dostat přes zrádné hory Dragor, kde vládnou draci, aby ho mohla vrátit k jeho druhům. Avšak její přítel Veragorn před ní a přáteli něco skrývá. Tajemství, které může ohrozit soudržnost celé družiny. Království mezitím musí čelit blížící se válce s černým čarodějem, jehož ohromná armáda se chystá zničit celou zemi. Jediná záchrana teď možná leží v rukou nevyzpytatelných draků.

OBSAH DRUHÉHO DÍLU:

V minulém díle jsme se dozvěděli, že aby se hrdinové dostali do Etelwenu, budou muset přejít zrádné hory Dragor, kterým vládnou po celá staletí majestátní draci - nestranní, nezajímající se o situacích v Lilandgarii.

Proto hrdinové neváhají a ihned se do Dragor vydávají. Po cestě však potkají vystrašené vesničany, kteří jim sdělí, že na jejich domovinu - Rubínové údolí - se teď řítí hromada bezcitných kirlopů, připravených rozcupovat je, a proto se utíkají schovat do pevnosti Enbir na pobřeží jezera Alanta.
Hrdinové se rozhodnou ubránit pevnost Enbir.
Než však dojde na boj, Aranis se dozví, že hluboko pod jezerem vybudovali jezerní lidé pevnost, ve které je možné se ukrýt.
Proto Aranis poručí vodám, aby se rozevřely - a skutečně, hluboko pod hladinou jezera je překrásná jezerní pevnost, v níž se bezbranné ženy a děti z Rubínového údolí ukryjí.
Na bitvu skutečně dojde a hrdinové ji vyhrají především díky rychlé posile, která dorazila v podobě královských vojáků. Kirlopové tak společně s jejich velitelem - černokněžníkem Maxarelem (který napadl hrdiny v minulém díle v posvátném hájku v Ismires) jsou poraženi a zahnáni zpět.
Pak hrdinové pokračují horami Dragor dále. Cestou se setkají s upovídaným kočkorohem Leem, který se k družině bez váhání přidá.
Jednoho dne se však setkají s draky a jejich pánem - prastarým černým drakem Braliadem, který si ještě pamatuje prvního krále lidí.
Hrdinové se pokusí Braliada přesvědčit o tom, že pokud se draci nepřipojí na stranu dobra, budou co nevidět vyhlazeni z povrchu i oni.
Braliad o tom bude dlouho přemýšlet, ale nakonec svolí a bude chtít ihned odletět na Santiel; jenže se k němu bude chtít přidat princ Falien, který bude chtít bojovat za svou domovinu do posledního dechu. Braliad (i když nerad) svolí a draci společně s Falienem odlétají. Družina pokračuje v cestě...
Mezitím na Santielu probíhá velký rozruch. Král Leodhen zjistí, že se k jeho hradu řítí patnáct tisíc monster, čítajících kirlopy, noxogy (slizké hrbaté netvory) a k tomu ještě dvacet Takrů (obrovitých kamenných ještěrů).
Když připluje druhá vlna elfů, královi hned vyvstane naděje, a nejen to; když se dozví, že Takrové zůstali spolu s pětitisícovou armádou pozadu, pocítí naděje ještě o trochu více.
Když dojde na boj, království bude zpočátku silně prohrávat, ale jakmile dorazí draci s princem Falienem, karta se obrátí a království vyhraje.
Avšak bitva se neobejde bez ztrát. V bitvě padne velitel kentaurů Zektor, náčelník králových vojsk, nespočet lidí, elfů a kentaurů - avšak tou největší ztrátou pro království bude samotný král Leodhen.
Po jeho smrti nastoupí na trůn Falien se svou snoubenkou Kassandrou.
Na konci knihy dostihne družiny prohnaný Maxarel a bude chtít za každou cenu zajmout Aranis a přivézt ji Valgarovi; avšak Maxarelovi se postaví samotný Veragin. Tak odkryje svou pravou tvář: ukáže se, že Veragin je jeden z Mordatů - nejvěrnějších a nejobávanějších Valgarových černokněžníků - a bratr Maxarela - proto ho znal velmi moc dobře.
Zbytek družiny mezitím uprchne, zatímco Veragin Maxarela v boji přemůže; Maxarel pak zmizí.
Na poslední chvíli přiletí na Braliadovi Falien, jenže to už bude Veragin pryč. Falien tak pochopí, že Veragin, kterého po celou dobu cesty neměl nikdy v oblibě, je Mordat a právě unesl Aranis.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha Zrádné hory Dragor navazuje úspěšně na předchozí díl - opět není nouze o pořádný příběh. Opět platí to, co u předchozího dílu - originální, čtivý a poutavý příběh plný fantazie - to jsou Zrádné hory Dragor, které si zaslouží 5 bodů z 5.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Saruman, 24.11.2008

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Strážci dobra (Poselství jednorožců)
-Záchrana Lilandgarie (Poselství jednorožců)
-Zrádné hory Dragor (Poselství jednorožců)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Michaela Burdová - Zrádné hory Dragor (Poselství jednorožců)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­