ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 328x Prosím, ohodnoť práci

Co mi dává hudba?

Hudba je pro mě vším. Je pro mě naprosto důležitá. Tak jako vzduch, voda, jídlo a láska, tak i hudba je základem mého života. Pro spoustu lidí je to něco běžného v jejich životě. Jsou na ni zvyklí, jako na vstávání do práce či školy, na jízdu autem - ale pro mě? Je to daleko víc. Hudba je jako člověk. Je v ní spousta emocí, spousta citu. Spousta žánrů, které představují různé typy lidí. Milujete ji, nebo nenávidíte. Pláčete u ní nebo se s ní smějete. Představte si, jaký by byl život bez hudby. Nudný a stereotypní.

Já bych bez hudby nemohla žít. Nemohla existovat. Bylo by to pro mě, jako bych přišla o človíčka, kterého miluji, na kterého jsem zvyklá, bez kterého si neumím představit ani jediný den v tom nejčernějším snu. Běhá mi mráz po zádech nad tak děsivou myšlenkou. S hudbou prožívám vše. Když mám radost a chci se bavit, zapnu rádio a tancuji. Když mám smutek a pláči, zapnu rádio a představuji si svět v růžových barvách a to mě dostane i z té největší deprese. Když jdu spát, zapnu rádio a hudba mě doprovází ve snech, když se vznáším nad oblaky.

Hudba je můj nejlepší přítel i v těch nejhorších chvílích, protože do ní můžu vrýt všechny své radosti, smutky, trápení i výčitky. Jsem si jista, že nebudu sama, když řeknu že: "S hudbou prožívám velkou část svého života".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Co mi dává hudba? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co mi dává hudba?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)