ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Hudba a já

Hudba a já? Považuji se za hudebního fanatika a eklektika, což znamená to, že hudbu jednoduše zbožňuji a je jedno, jestli se jedná o Vivaldiho, skupinu ABBA nebo Tomáše Kluse. Jak říká jeden známý reklamní slogan: "Když ji miluješ, není co řešit!"

Už odmalička mě a každého z nás hudba provází životem. Nejprve to byly jednoduché dětské písničky z úst maminky, později z úst našich paní učitelek v mateřské školce. V předškolním věku přišly hity jako Chytila jsem na pasece žížalu, Pasu pasu písničky nebo Holčička jahodová. Na Dádě jsme prostě "ulítávali" všichni!

V pubertálním věku je právě hudba to, čím se prvotně léčí nešťastná láska. Když je mi smutno, ztracená bloudím dál svým snem. Zamilovaná si říkám, že až mě budeš chtít, já budu mít, co žádný nemá. A na konci školního roku si výskám: Skončili jsme, jasná zpráva! Jednoduše řečeno - jednou je hůř, jednou je líp a jednou jsi dole, jednou nahoře.

Hudbu vnímám někdy jako relaxaci, jindy jako vyjádření smutku, radosti, lásky a nenávisti. Hudba je prostě součást našeho každodenního života. Ať už úmyslně, či neúmyslně. Každý zážitek nebo činnost je spojena s melodií. Od nakupování v supermarketu až po hlášení obecního rozhlasu. A kolik párů má svou vlastní zamilovanou píseň? To je důkaz toho, že hudba není pouze součástí životního stylu či momentální nálady, ale její funkcí je i role učitelky. Hudba totiž mimo jiné učí naše srdce nové melodie pro harmonii lásky, a to je - hlavně na jaře - také jedna z jejích úžasných schopností.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 30.10.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hudba a jáMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­