ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.56
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Hudba

Hudba je, myslím, pro člověka lékem na duši. Dokáže v nás vyvolat radost, smutek, štěstí, probouzí v nás i vzpomínky, na které bychom nejraději zapomněli.
Když je člověk šťastný, pustí si píseň, u níž vnímá jenom rytmus. Slova nechce v tu chvíli slyšet, protože nemá potřebu rozebírat autorův text, jenž by ho možná donutil přemýšlet.
A naopak, když je na dně a má pocit, že na světě není prázdnější místo než v něm, dokáže hudba vyplavit stres a člověk začne chápat text, který poslouchá. Přemýšlí, zda jsou ta slova jen prázdnou skořápkou, nebo jestli v nich je ukryto něco víc. Něco, co autor napsal, když byl na tom stejně jako člověk, jenž to právě poslouchá. Jestli i on bral sílu z hudby a snažil se ji svým osobitým způsobem poslat dál.

Hudba v nás dokáže vyvolat různé pocity - ať už štěstí, nebo smutek -, patří ke každé době a ke každému z nás promlouvá jinak. To je na hudbě to krásné a zvláštní zároveň. Zatímco v jednom člověku dokáže pár tónů vyvolat slzy, jinému zase úsměv na tváři.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sokolice, 21.04.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
HudbaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­