ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Hudba

Hudba je, myslím, pro člověka lékem na duši. Dokáže v nás vyvolat radost, smutek, štěstí, probouzí v nás i vzpomínky, na které bychom nejraději zapomněli.
Když je člověk šťastný, pustí si píseň, u níž vnímá jenom rytmus. Slova nechce v tu chvíli slyšet, protože nemá potřebu rozebírat autorův text, jenž by ho možná donutil přemýšlet.
A naopak, když je na dně a má pocit, že na světě není prázdnější místo než v něm, dokáže hudba vyplavit stres a člověk začne chápat text, který poslouchá. Přemýšlí, zda jsou ta slova jen prázdnou skořápkou, nebo jestli v nich je ukryto něco víc. Něco, co autor napsal, když byl na tom stejně jako člověk, jenž to právě poslouchá. Jestli i on bral sílu z hudby a snažil se ji svým osobitým způsobem poslat dál.

Hudba v nás dokáže vyvolat různé pocity - ať už štěstí, nebo smutek -, patří ke každé době a ke každému z nás promlouvá jinak. To je na hudbě to krásné a zvláštní zároveň. Zatímco v jednom člověku dokáže pár tónů vyvolat slzy, jinému zase úsměv na tváři.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
HudbaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)