ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné." (E.M.Remarque)

Tento citát má jeden z největších problémů, který citát může mít: je nezajímavý, člověk se u něj nezamyslí, nebude si ho pamatovat, protože podobných citátů existují stovky. Tuto úvahu píši jen kvůli naší učitelce, jinak bych si vybrala něco úplně jiného.

Tento citát mluví o tom, jak lidé vnímají cenu věcí a života. Říká, že lidé vše řeší jen penězi a nic jiného je nezajímá. Je to pravda, jen se podívejte na to, co lidé kvůli penězům dělají.
Člověk spíše věří někomu, kdo je bohatý, než tomu, kdo si prošel nejhorším. Pro mnohé jsou peníze smyslem života a pro některé je to způsob, jak si ostatní naklonit na svou stranu.

Například v knize Lolita od Vladimíra Vladimiroviče Nabokova se dvanáctiletá Charlotte naučí otčímovým zneužíváním to, že sex je zaměstnání. V tomto ohledu je to však malinko něco jiného, jelikož jí Humbert v podstatě zkazí dětství a ona se podle toho naučí žít, ale i tak jde vidět, jak peníze ovlivňují.

Je to hrozně smutné, nikdo si neváží citů ani laskavosti a řeší se jen počet bankovek v peněžence nebo jaké má dotyčný pořadí v žebříčku popularity.

Mně se tenhle citát hrozně nelíbí, je nijaký a obyčejný...ano, je pravda, co se v něm povídá, ale podobných citátů znám hromadu a už mne nebaví.

Čtenář si nezapamatuje slova ani toho, kdo to napsal, jen to, že naše společnost je špatná, že lidé jsou hloupí a moc bohatství ničí rozum.

Co se říká v každé pohádce? Že je rozum nad svaly a peníze. Že největší bohatství je dobrá duše a srdce. Že i když je někdo chudý, může mít hezký život.
Tak proč to nikdo nevidí!?

Proč vznikají takové citáty pořád znovu jako na běžícím páse, když si z toho nikdo nic nevezme?
Protože lidé pravdu nevidí, jsou oslepeni září zlatých mincí, které vládci třímají v rukou a vodí obyčejné lidi jako loutky, kudy se jim zamane.

Nemám ráda tenhle citát.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nina, 10.05.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné." (E.M.Remarque)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­