ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 120x Prosím, ohodnoť práci

Děti ze stanice ZOO (film)

Občas se mi stane, že zalituji své investice do vstupenky ať už na výstavu, do divadla nebo do kina. 16. února jsem zhlédla německý film My děti ze stanice ZOO (Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof ZOO). Musím říct, že své peníze jsem nemohla investovat lépe.

Promítání se konalo v Bio Illusionu na Vinohradech. Jednalo se o premiéru tohoto snímku v České republice. Natočil ho režisér Uli Edel v roce 1981! Byla jsem překvapená, že v hledišti seděla spousta lidí všech věkových kategorií, ale vzápětí mi došlo, že kniha (My děti ze stanice ZOO) autorky Christiane F., která byla předlohou filmu, je již starší, a tak tu možnost přečíst si ji mělo již několik generací. Jde tedy o kultovní knihu. A nejinak tomu bylo s atmosférou v sále, která se od ní nikterak nelišila. Tu "správnou kultovnost" završila sluchátka, z nichž se linul překladatelčin hlas rovnou do našich uší. Film se totiž promítal v původním německém znění bez titulků.

Po dobu 135 minut se na plátně odvíjel příběh 14leté dívky, prožívající svou první lásku s drogově závislým chlapcem. Rozpoutal se divoký kolotoč "absťáků", snah o přežití, placeného sexu, žebrání, pokusů o vyléčení, smrti a lásky s chutí heroinu.

Herci byli perfektní. Jejich výkony byly velmi přesvědčivé, prožívané, ale nepřehrávané, jako se tomu někdy stane u filmů s drogovou tematikou. Prostředí natáčení bylo reálné, stejně jako efekty, jichž bylo zapotřebí při realizaci scén s injekční stříkačkou. Skvěle vybraná hudba podmalovávala smutný děj. Celé promítání ve mně zanechalo hluboký dojem. Zážitek byl o to mocnější, že se jedná o autobiografii.

Film vám mohu vřele doporučit, ale rozhodně na něj nechoďte, máte-li špatnou, smutnou nebo jakoukoli jinou ponurou náladu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Evička, 03.11.2005

   
­­­­

Slohová práce Děti ze stanice ZOO (film) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Děti ze stanice ZOO (film)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­