ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Felscherinow Christiane Vera (*20.05.1962)

­­­­

Christiane Vera Felscherinow se narodila 20. května 1962. Je hlavní postavou autobiografické knihy My děti ze stanice ZOO (Wir Kinder vom Bahnhof ZOO), kterou na základě jejích výpovědí sepsali novináři Kai Hermann a Horst Rieck.

Jako šestiletá se přestěhovala se svou rodinou do západního Berlína. Z jejího otce se stal násilník a alkoholik; kvůli němu se Christiane F. pokusila i o sebevraždu (chtěla vyskočit z okna bytu). Rodiče se rozvedli a ona pak žila se svou matkou a jejím novým přítelem.

Ve svých dvanácti letech začíná brát lehké drogy. Od hašiše se dostává už ve třinácti k heroinu. Na drogách je již závislá. Vydělává si na ně prostitucí na berlínské stanici ZOO (Bahnhof ZOO). Poté, co se o její závislosti dozví matka, pošle ji k příbuzným na vesnici nedaleko Hamburku. Po návratu se však opět vrací k drogám.

V roce 1978 vypovídala při jednom procesu jako svědkyně, zaujala reportéry, a tak vznikla kniha My děti ze stanice ZOO. Touto knihou chtěla upozornit ne nebezpečí drogové závislosti.

Za svůj život žila v různých částech světa, například v Řecku či v USA, aby se nakonec vrátila zpět do rodného Německa.

Svou drogou závislost se pokoušela léčit v odvykacích centrech. S drogami však přestala až v roce 1996, kdy se jí narodil syn Jan-Niclas. Bohužel údajně od roku 2008 drogám znovu propadla a syn jí byl odebrán...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciiina, 31.10.2009

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Christiane Vera FelscherinowMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­