ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Dvoubarevný pudink (popis pracovního postupu)

  • pudink nebo též puding (z anglického pudding) je sladký zákusek, který se připravuje z mléka, cukru a pudinkového prášku

Co budeme potřebovat?

Na celý recept nám stačí pouze:

  • 1 litr polotučného nebo plnotučného mléka
  • 1 vanilkový pudinkový prášek
  • 1 čokoládový pudinkový prášek
  • med, cukr nebo jiné sladidlo na dochucení
  • piškoty
  • sezonní ovoce
  • máta

Pracovní postup

Na následujících řádcích bych vám rád přiblížil recept na výrobu dvoubarevného pudinku. Ten si zamilujete nejen díky jeho barvám, ale také kvůli výborné chuti.

Nejprve si nachystáme dva různé pudinky (pudinkové prášky). Já doporučuji čokoládový a vanilkový, protože s nimi je výsledný efekt nejlepší. Nejdříve si uvaříme ten vanilkový - smícháme obsah sáčku s půllitrem mléka a mícháme, dokud nezhoustne; můžeme přidat i cukr dle libosti. Stejným způsobem uvaříme i čokoládový pudink.

Připravíme si průhledné sklenice a střídavě do nich naléváme vanilkový a čokoládový pudink. Mezi každou vrstvu můžeme vložit pár piškotů. Na poslední vrstvu přijdou jahody, borůvky nebo kterékoliv jiné sezonní ovoce. Celý náš výtvor můžeme dozdobit i lístkem máty. Horní vrstva pudinku by měla být vanilková, aby lépe vyniklo ovoce a máta.

Před podáváním doporučuji nechat pudink zchladnout v ledničce. Doufám, že si na dvoubarevném pudinku pochutnáte stejně, jako jsem si na něm pochutnal já.
Každému, kdo se tento pudink rozhodne vyzkoušet, přeji příjemný chuťový zážitek. Nechte si chutnat!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.09.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dvoubarevný pudink (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­