ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 100x Prosím, ohodnoť práci

Podzim (5)

Bolestný odchod prázdnin, teplých dnů strávených u rybníků a vod, vábivých písní ptáčků i nekonečných koncertů žab a cvrčků všichni neseme těžce. Nikdo si ale neuvědomuje, že po létu svou náruč láskyplně otvírá podzim.

Lidé stále někam spěchají, pracují, aby dohnali všechen ten zameškaný čas. Málokdo si však povšimne měnící se přírody. Stromy se zabalují do pestrobarevných kabátků, zvířata se chystají na svůj zimní spánek a teploty jdou nemilosrdně dolů. Parky se zahalí náporem listí - hnědé, oranžové, zelené barvy, stačí si jen vybrat... Chladný vítr se snaží rozehnat nezbedná oblaka, ale zároveň přináší další.

Brzy začíná pršet.
Poslední listy na stromech nápor nevydrží a těžce se snesou dolů na zem. Stromy už jsou úplně prázdné, zvuk deště bubnuje do okenních rámů. Lidé začínají topit, zima se chvatem blíží. Podzim si ještě užívá své poslední dny vlády. Pohrává si s krajinou jako s gumovým míčkem. Někdy dovolí vysokým stromům dotýkat se vzácných paprsků, jindy je zchladí studenými kapkami protivného deště.

Královna podzimu pomalu slábne. Poslední doušky jejího životy se vypaří, když z nebe začnou padat sněhové vločky. Na trůn se dostává silná zima.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka Schmidtová, 27.05.2010

­­­­

Slohová práce Podzim (5) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podzim (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­