ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Příroda

Byla tu dříve než lidstvo, a stále ještě žije. Poskytuje nám mnoho krásných útvarů, spoustu zeleniny i ovoce. Ptáte se kdo? Přece příroda. Máme od ní tolik krásných darů, ale nedovedeme to ocenit. Příroda od nás za všechno chce jen jedinou věc - abychom se k ní chovali s respektem a ona tu mohla zůstat i pro další generace.

Lidstvo ji ale všemožně ničí. Různými nelegálními skládkami, znečišťováním ovzduší, řek i moří či netříděním odpadků - takhle to ale dál nepůjde. Měli bychom si uvědomit, že příroda není samozřejmost. Pokud se nezměníme, špatně to skončí. Nikdy nepomůže změnit celou skupinu, ale musí se změnit jednotlivci.

Já osobně se snažím třídit všechen odpad a jednou za rok chodit sbírat odpadky okolo silnic v naší vesnici. Samozřejmě vím, že to není to nejlepší, co bych mohl pro přírodu udělat, ale stále je to lepší, než kdybych nedělal vůbec nic. Podobně by měla uvažovat většina populace. Příroda by nám byla vděčná a vydržela by i našim dětem a vnukům.

Odpadky by u silnice vyhazoval každý, ale když se mají sbírat, přihlásí se sotva pět lidí. Chtěl bych někdy pochopit ty, kteří takhle ničí přírodu. Vůbec neumí přemýšlet dopředu. A jednou z toho bude velký problém...

Nezbývá, než si položit otázku: Jak dlouho nám takhle příroda ještě vydrží?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.04.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
PřírodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­