ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 411x Prosím, ohodnoť práci

Podzim (3)

Dny se krátí, noci se prodlužují, jak krásný a barevný může podzim být. Listy stromů se barví do nejrůznějších barev světa a ukazují nám, že dokážou něco co člověk ne. Nejrůznější odstíny oranžové, žluté a hnědé můžeme vidět kdekoli v přírodě. Tráva se nevzdává a pořád zůstává krásně zelená a drobné kvítky stále bojují s nastávající zimou. Lesy jsou zelené jako na jaře a nedokáže je nic překvapit, zůstávají pořad stejné, až na modřín. Ten se chudák nedokáže ubránit a jeho jehličí spadá na zem a on zůstává sám, holý, čekajíc na jaro, kdy mu jehličí zase vyroste. Plní nadějí jsou i listnaté stromy, kterým opadalo krásné listí, jež na zemi tvoří pěkně barevný koberec. Stejně jako modřín, i oni čekají na nové, krásně se zelenající lístečky, s nimiž budou zdobit naši krásnou přírodu. Vítr patří k podzimu jako list ke stromu. Vidíme po obloze lítat nejrůznější draky, kteří se na nás dívají z vysoké výšky a zavodí s větrem jako o život. I počasí je v této době zvláštní, může být slunečně, deštivě, a také může dokonce napadnou i první sníh, který dělá korunu podzimu. Sníh udělá určitě největší radost dětem, kterým se hned rozsvítí očka, když spatří tu běloučkou hmotu všude kolem sebe. Bohužel též kaluže, bláto a nechtěný déšť mohou postihnout náš krásný podzim. Právě proto hodně lidé odsuzuje toto roční období, které však za to nemůže. Podzim se nám snaží otevřít své srdce a dokázat nám, co vše matka příroda dokáže, a mnoho lidí toto krásné gesto od přírody nepochopí, snad si ho ani nevšimnou. Brzo ráno, když je mlha, ospalí lidé spěchají do zahřátých budov a nevšímají si ospalé přírody, kterou pokryla jinovatka. Nesmí se zapomenout na zvířátka. Tyto krásní tvorové mají na podzim spoustu práce a povinností. Ptáci si balí své kufry a odlétají za teplem do teplých krajů. Lesní zvířátka na poslední chvíli shání potravu, kterou potřebují k zimnímu spánku. Medvědi, veverky, ježci, jezevci a mnoho dalších zvířátek na podzim ulehnou do svých skrýší a prospí celou zimu, a až na jaře zase vylezou ze svých skrýší. Podzim nás připravuje na zimu, na krutou i teplou. Už na podzim je všude cítit vůně zimy a vidět dekorace vánoc. Podzim je prostředníkem mezi létem a zimou a tuto úlohu splňuje velmi dobře.
Člověk by si měl uvědomit, že podzim je jedinečné, nenahraditelné a krásné období roku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: zizi4, 11.11.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podzim (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­