ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbené místo (5)

Po studené zimě konečně přichází dlouho očekávané jaro. První sluneční paprsky začínají pomalu hřát a každého nutí vyjít do přírody. I já jdu ven a prožiji jarní den na louce u potoka, která se nachází u naší chaty.

Když vycházím z chalupy, hned mi vykouzlí úsměv na tváři vůně čerstvě rozkvétajících květin a stromků, které včelky pilně opylují. Bzučí a přelétají z květu na květ. Malá poupátka s krůpějemi rosy stydlivě vykukují nad zem a jejich jemné konečky září v zelené trávě do dálky. Stromy a květiny tu byly ještě před měsícem pokryty vrstvou bílého sněhu, ale dnes už září barvami lučních květin.

Pokračuji dál. Na jedné straně jsem obklopen keři, na druhé mohutnými stromy a potokem. Z větviček raší malé lístečky. Vypadá to, jako by byly pokryty drobnými korálky. Kolem poletují pestrobarevní motýli. Hravé sluníčko na čistě modré obloze pomalu klesá k západu. Svůj zlatavý třpyt změnilo na oranžovočervenou barvu. Objevily se rudé večerní červánky. Ty každého ohromí svou krásou a nevšedností. Vysoko nad ztemnělým, usínajícím krajem vykukují první hvězdy. Jsou připravené spolu s měsícem ozářit krajinu a dodat jí to nádherné noční kouzlo, jež se přes den ukrývá. Všude panuje klid. Jen vítr si pohrává s listy stromů a voda v potůčku si poklidně teče. Do ticha se ozve křik nočních ptáků. Hraví zajíci zalézají do svých sluníčkem vyhřátých nor. I přestože jsou noci stále chladné, zahřívá mě na srdci ta krásná noční krajina i vzpomínky na ten krásný slunečný den.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vojtěch Fišera, 20.05.2022

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbené místo (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­