ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 955x Prosím, ohodnoť práci

Jaro

Po dlouhé a kruté zimně se probouzí jaro. Slunce o sobě pomalu dává vědět svými paprsky. Nehřejí, ale svítí do lidských tváří každému pro radost a pohodu. Až po zimě člověk pozná, jak málo stačí, aby se mu na tváři vykouzlil ten nejkrásnější úsměv. Není to jen sluníčkem, které přináší pohodu a naději do všech lidských i zvířecích srdcí, ale i vším kolem.

Jaro mám ze všech ročních dob snad nejradši. Právě kvůli tomu, že na jaře začíná konečně život. Všechno se probouzí a rozmrzá. Kvete a barví se. První sněženky a krokusy stydlivě pomalu nakukují na zem, ptáčci se rozkoukávají a pomalu si začínají zpívat svoje písničky o lásce a sluníčko tomu se spokojeností a úsměvem přihlíží. Rána už nejsou temná a chladná. Sluníčko již po časnějším probuzení vychází na oblohu v záplavě červánků a za zpěvu slavíčků, později večer z ní v krvavě rudé barvě zase pomalu odchází, aby přenechalo vládu nad oblohou stříbrnému půlměsíci a tmavě modrému nebi s miliony stříbrnými hvězdami.

Když člověk zajde někam hlouběji do lesa, může ucítit, že vzduch je prosycen vůní hořkých hříbků a divoce rostoucích malin u nohou. Vysoká tráva láká posadit se do mechu a navlékat korálky z borůvek na stébla rosou pokryté čerstvé trávy. Ještě prochladlé kameny, které vítr ohlazuje a líbá ze všech stran, stojí bezmocně na každém kousku jarní přírody. Do větvičky modřínu jako by nepatrně foukl vítr a pošeptal jí své jméno, ale skoro se nepohnula. Všechno zůstává tajemné, krásné a přitom tak bezmocné, bezbranné a od lidí poškozené. Ano. Jarní příroda...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Verča, 09.05.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
JaroMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­