ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.81
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Co všechno umí podzim

Opět nastává to období v roce, kdy by se každý raději zachumlal do deky a v pohodlí a teple domova popíjel horký čaj. Někdo netrpělivě vyhlíží paletu podzimních barev už s posledními slunečními paprsky, jiní by snad byli raději, kdyby období plné listí a lehkých mrazíků dávno pominulo. Přitom podzim - to je čas plný kouzel a divů.

Dříve zelené a statné stromy, plné květů a hojného života, se jako mávnutím hůlky promění v suché stromky, v holé ubožáky bez špetky radosti v sobě. Jen tam tak postávají, zírají na sebe a nechávají se bičovat studeným a neúprosným větrem. Kromě stromů je změna patrná i na lidech. Ti jsou zpomalenější, rozvážnější, studentům začíná škola, takže i to může být jedna z věcí, co se podepíše na jejich psychice.

Podzim je veliký módní návrhář, není pouze negativní, dokáže také učarovat lidem svou smyslností a citem pro barvy. Ty neobyčejné kombinace barev, do kterých odívá vše kolem sebe, jsou vskutku kouzelné.

Během této magické proměny se ukládá mnoho zvířat k zimnímu spánku, spousta z nich odpočívá a připravuje se na nový rok. Rok, který bude začínat stejně krásně jako loni. Vstupenka na tento duhový koncert nic nestojí, stačí se dívat kolem sebe, na chvíli vypnout a užívat si krásy, kterou nám nabízí sama příroda. Věřím, že i vy v podzimu objevíte jeho kouzlo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adéla Mačátová, 12.03.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co všechno umí podzimMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­