ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.47
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Podzim (8)

Podzim, jedno z nejkrásnějších čtvero ročních období, období, kdy se mnohá zvířátka odeberou k zimnímu spánku a někteří ptáci si balí kufry a odlétají do teplých krajin. Proto myslivci dávají do krmelců seno, kukuřici, jablka a sůl, aby zvěř měla přes zimu co jíst.

Ocitáme se ve smíšeném lese, kde rostou vzrostlé stromy sahající do velkých výšin. Ty listnaté se začínají zbarvovat a shazují své nádherné listy nejrůznějších odstínů oranžové, žluté, hnědé a červené, jež pokrývají všechna tmavá zákoutí. Tvoří tak koberec připomínající pestrou paletu barev. Jehličnaté stromy zůstávají stále zelené. Až na modřín, ten shazuje své šedomodré jehličí jako listnaté stromy své listy. Listy jsou přikryty ranní rosou a třpytí se jako drahokamy.

Zatímco tam stojím a kochám se pohledem na zářící slunce, které svítí svými paprsky, uzřím nedaleko v mechu páreček hub. Když se poohlédnu za sebe, vidím veverku v hnědém, huňatém kabátku, jak sbírá semínka z šišek s oříšky a schovává si je do různých dobře ukrytých skrýší všude po lese, aby měla v kruté zimě co k snědku.

Vítr patří k podzimu jako list ke stromu. Na okraji lesa, ve vysokých výškách, vidíme létat nejrůznější draky, kteří s větrem závodí jako o život. Je nádhera pozorovat, jak si větřík pohrává s listím, jež pomalu padá ze stromu.

Počasí, které podzim doprovází, je po většinu času chladné a deštivé. Mám ráda, když usínám a slyším, jak kapičky deště bubnují na okenní tabulky.

Nejraději mám zimní období, ale podzim je nenahraditelný, plný barev a posledního teplého sluníčka, i když se dny krátí a začíná chladnější období - zima.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lenn_zatt, 08.12.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podzim (8)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­