ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Lord Voldemort (literární postava) (3)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2018 znělo Nezapomenutelná záporná postava a jednalo se o charakteristiku jedné ze záporných postav jmenovaných ve výchozím textu

Snad každý viděl sérii filmů o Harrym Potterovi, původně napsanou J.K.Rowlingovou, v níž je největší zápornou postavou ten, jehož jméno se nevyslovuje: Lord Voldemort.

Jeho skoro až dva metry vysoká a téměř vyhublá postava kompletně bez jediného chlupu, temně černé pronikavé oči bez špetky života, bílá pokožka a tvář připomínající mrtvolu bez nosu lidem opravdu nahání husí kůži. Aby vyzařoval ze sebe ještě větší temnotu, nosí na sobě vždy černý plášť, pod kterým se skrývají chladné ruce opatřené kouzelnickou hůlkou, s jejíž přítomností se stává tím nejvíce obávaným kouzelníkem na celém světe. Pouhým poukázáním hůlky a následnou parafrází věty Avada Kedavra dokáže ukončit život.

Voldemort jako takový pravděpodobně ztvárňuje tu nejhorší možnou postavu. Nemá ani špetku úcty vůči ostatním. Nehledě na to, s jakou osobou právě jedná, vždy je na ni zlý, a to až do takové míry, že se mu každý vyhýbá. Jediný důvod, proč ho lidé následují, je jeho moc. Ani trochu si neváží lidského života a občas i přes jeho vysokou inteligenci bývá tvrdohlavý. Z důvodu, že bývá často sériózní, diskrétní a odvážný, dosahuje - navzdory všem ostatním - úspěchu. Svoji lásku k násilí před nikým neskrývá stejně jako svoji nenávist a zlost.
Kromě jeho negativních vlastností dokáže být vynalézavý, sebevědomý i cílevědomý.

Jeho největšími přáteli jsou hadi, se kterými dokáže komunikovat v jejich řeči a se kterými se i často ztotožňuje. Naopak jeho úhlavním nepřítelem je Harry Potter, jenž je jediný, který přežil jeho zaklínadla.
Svoje názory pak prezentuje především skrz násilí, kde se řídí větou: "Inteligence a násilí použité proti slabším způsobí jejich zkázu."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lord Voldemort (literární postava) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)