ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Scott Walter (*15.08.1771 - †21.09.1832)

   
­­­­

Ivanhoe (3)

Děj se odehrává ve středověké Anglii za vlády Richarda Lví srdce.
Král je na křížové výpravě, jeho bratr Jan dovoluje Normanům utiskovat původní obyvatelstvo. Ivanhoe, který byl s králem také na křížové výpravě, protože ho otec Cedrik vyhnal (Ivanhoe se zamiloval do otcovy chráněnky Roweny, ta se však měla provdat za potomky saských králů), se vrací do vlasti. Na jednom turnaji je zraněn, postará se o něj židovka Rebeka. Vrací se i Richard převlečený za potulného rytíře, aby poznal, jak Jan zemi řídil. Cestou z turnaje jsou Cedrik s družinou a židy přepadeni Janovými rádci a odvlečeni na hrad jednoho z nich. Dva Cedrikovi sluhové ale utečou a spojí se se zbojníky (jejich velitelem je Robin Hood) a potulným rytířem - Richardem - a hrad společně dobyjí. Jeden templář se zamiluje do Rebeky a unese ji na templářský hrad, kde zrovna pobývá velmistr řádu a chce ji upálit za čarodějnictví. Ivanhoe jí vybojuje život. Richard usmíří Ivanhoea s otcem, ten mu povolí svatbu s Rowenou. Král také potrestá vzbouřence a zlepší postavení sasů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lalimak, 09.11.2004

­­­­

Diskuse k výpisku
Walter Scott - Ivanhoe (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­