ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Disney Walt (*05.12.1901 - †15.12.1966)

­­­­

Želva a zajíc (Nejkrásnější příběhy)

Zajíc a želva se dohodli, že mezi sebou budou závodit v běhu. Na první pohled je vítěz dopředu jasný, pomalá želva přeci nikdy nemůže předběhnout rychlého zajíce a být v cíli dřív než on. Ale je tomu opravdu tak?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

In Nejkrásnější příběhy. Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2003 (1. vydání). Z anglického originálu Walt Disney's Classic Storybook přeložila Šárka Kadlecová. Celkový počet stran: 192. ISBN: 80-7186-930-9.

STRUČNÝ DĚJ:

Je to krátký příběh ve stylu bajky, který vypráví o běžeckém závodu. Závodí mezi sebou zajíc a želva.

Zajíc si je jistý, že závod určitě vyhraje, protože je lepší běžec. Proto nikam nespěchá, nejdříve se cestou prospí a pak se předvádí před zaječími slečnami. Jenže mezitímco se předváděl před zaječicemi, vytrvalá želva doběhla do cíle a závod vyhrála.

Z této knížky plyne ponaučení, že ten, kdo je snaživý a vytrvalý, může dosáhnout svého cíle, přestože ho ostatní zrazují!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Koričanský, 10.01.2018

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Aristokočky
-Pocahontas
-Želva a zajíc (Nejkrásnější příběhy)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Walt Disney - Želva a zajíc (Nejkrásnější příběhy)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­