ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Disney Walt (*05.12.1901 - †15.12.1966)

­­­­

Pocahontas

Příběh z doby osidlování Severní Ameriky je určen mladším školním dětem. Vypráví o lásce indiánské princezny a anglického přistěhovalce.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 1996 (1. vydání). Z němčiny přeložila Eva Kučerová. Počet stran: 112. ISBN: 80-7186-070-0.

STRUČNÝ DĚJ:

Pocahontas byla indiánská dívka, která se seznámila s bělochem Johnem Smithem, jenž k nim přijel hledat spolu s dalšími muži zlato.

Pocahontas a John se do sebe zamilují, ale Johnův přítel zastřelí jednoho z indiánů, a proto je John zajat a má být zabit. Ovšem Pocahontas jej zachrání...

Poté i John zachrání indiánského náčelníka před zastřelením, čímž zabrání válce.
Bohužel sám byl zraněn a musel odcestovat k lékaři zpátky do své země. A Pocahontas zůstala u svého kmene...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Koričanský, 05.01.2018

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Výpisek Pocahontas ve slovenštině?

Slovenskou verzi tohoto výpisku naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse k výpisku
Walt Disney - PocahontasMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­