ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Disney Walt (*05.12.1901 - †15.12.1966)

­­­­

Aristokočky

  • pro menší děti

Příběh kočky Hraběnky a jejích tří koťat.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 1997 (1. vydání). Z francouzštiny přeložila Alena Jurionová. Počet stran: 96. ISBN: 80-7186-137-5.

STRUČNÝ DĚJ:

Jedná se o vyprávění o kočkách, které žily u paní Spořádané. Paní Spořádaná svoji kočku a její tři koťata měla natolik ráda, že jim odkázala všechen svůj majetek. To se nelíbilo jejímu sluhovi, jenž se jich chtěl zbavit, a proto kočky odvezl pryč. Kočky se spřátelily s toulavým kocourem, který je dovedl domů.

Zlého sluhu pak zavřeli do bedny, kterou posléze pošťák odvezl do Timbuktu.

Paní Spořádaná si nechala i toulavého kocoura a poté i jeho kamaráda a všichni spolu žili šťastně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Koričanský, 03.01.2018

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Walt Disney - AristokočkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­