ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Neff Vladimír (*13.06.1909 - †02.07.1983)

   
­­­­

Lidé v tógách

Napínavý, téměř detektivní příběh z antického Říma v době vlády císaře Vespasiana.
Líčí osudy mladého oblíbeného vojevůdce, jenž se tragickou souhrou náhod stane obětí národnostní a náboženské nenávisti.
Překvapivé rozuzlení všech dramatických zápletek nepostrádá psychologickou drobnokresbu, která z tohoto antického příběhu činí román aktuální.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Svoboda v Praze roku 1992 (4. vydání). Počet stran: 142. ISBN: 80-205-0257-2.

OBSAH:

Subrius Pedanus, setník římský, rozhodl boj o Jeruzalém. Se svými lidmi překazil výpad obležených a zapálil jeruzalémsky chrám. Nadšeného a opilého Subria nesou neméně nadšení, opilí vojáci na ramenou a hulákají: "Ať žije císař! Ať žije císař!"

Tím ovšem proti sobě popudí císaře, jenž ho za jeho hrdinství odměňuje statkem na obvodu Pompejí, čímž ho však zároveň odstraňuje z vojenského života.

Zapálením jeruzalémského chrámu, nejdražšího to židovského statku, podnítí proti sobě pomstu Židů.
Filozof Diodorus a jeho dcera Alkyoné jsou určeni, aby židovstvo pomstili. Jenže Bůh si této pomsty nepřál.
Dvakrát jsou zavražděni lidé omylem za Subria, jenž konečně dosáhne té, kterou tak horoucně miloval - Alkyoné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Grully, 29.12.2021

­­­­

Diskuse k výpisku
Vladimír Neff - Lidé v tógáchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­