ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Neff Vladimír (*13.06.1909 - †02.07.1983)

   
­­­­

Lidé v tógách

Napínavý, téměř detektivní příběh z antického Říma v době vlády císaře Vespasiana.
Líčí osudy mladého oblíbeného vojevůdce, jenž se tragickou souhrou náhod stane obětí národnostní a náboženské nenávisti.
Překvapivé rozuzlení všech dramatických zápletek nepostrádá psychologickou drobnokresbu, která z tohoto antického příběhu činí román aktuální.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Svoboda v Praze roku 1992 (4. vydání). Počet stran: 142. ISBN: 80-205-0257-2.

OBSAH:

Subrius Pedanus, setník římský, rozhodl boj o Jeruzalém. Se svými lidmi překazil výpad obležených a zapálil jeruzalémsky chrám. Nadšeného a opilého Subria nesou neméně nadšení, opilí vojáci na ramenou a hulákají: "Ať žije císař! Ať žije císař!"

Tím ovšem proti sobě popudí císaře, jenž ho za jeho hrdinství odměňuje statkem na obvodu Pompejí, čímž ho však zároveň odstraňuje z vojenského života.

Zapálením jeruzalémského chrámu, nejdražšího to židovského statku, podnítí proti sobě pomstu Židů.
Filozof Diodorus a jeho dcera Alkyoné jsou určeni, aby židovstvo pomstili. Jenže Bůh si této pomsty nepřál.
Dvakrát jsou zavražděni lidé omylem za Subria, jenž konečně dosáhne té, kterou tak horoucně miloval - Alkyoné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Grully, 29.12.2021

­­­­

Diskuse k výpisku
Vladimír Neff - Lidé v tógáchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)