ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Čtvrtek Václav (*04.04.1911 - †06.11.1976)

­­­­

Maková panenka

Motýl Emanuel seděl smutný na okraji makového pole a najednou se objevila Maková panenka. Emanuelovi se moc líbila. Začal se z té radosti klanět na všechny strany.
Vtom přiletěl kos a sezobl Emanuelovi cylindr. Emanuel si hned posadil Makovou panenku na křídla a letěl s ní za chytrou makovicí, jak dostat cylindr zpátky.
Makovice se otřásla a vysypala Makové panence pár zrníček na dlaň se slovy:
"V každém zrníčku je dost spaní na jednu noc."
A tak Maková panenka s motýlem Emanuelem letěli hledat kosa. Ale kos si máku ani nevšiml.
Smutný Emanuel přemýšlel, co dál a Maková panenka zvolala: "On chodí spát podle sluníčka." "Tak teda," řekl Emanuel, "uspíme sluníčko."
Sluníčko souhlasilo a jak po máku usnulo, usnul i kos. Motýl Emanuel si tedy mohl vzít svůj cylindr.
A celý šťastný třikrát smekl: poprvé před Makovou panenkou, podruhé před sluníčkem a potřetí jen tak pro radost...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 14.03.2007

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Václav Čtvrtek - Maková panenkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­