ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Čtvrtek Václav (*04.04.1911 - †06.11.1976)

   
­­­­

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi

Pohádkové vyprávění pro mladší děti o spravedlivém myslivci Robátkovi a zlém panu Kotrčovi. Příběhy znají děti z televizního večerníčku.
Hajný Robátko je hodný myslivec, jenž opatruje les se zvířátky společně s jelenem Větrníkem a ještě jim pomáhá chudá Josefka. Zlý a bohatý pan Kotrč chce les se zvířátky jenom pro sebe, a proto se snaží hajného Robátka z lesa vyhnat.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2016 (5. vydání). Ilustrovali Ladislav Čapek a Bohumil Šiška. Počet stran: 77. ISBN: 978-80-00-04375-3.

STRUČNÝ DĚJ:

Hajný Robátko sloužil v lese pana Kotrče. V obhlídkách lesa mu pomáhal jelen Větrník.

Jednoho dne chtěl pan Kotrč Větrníka zastřelit, ale Robátko ho zachránil, a proto ho pan Kotrč vyhnal ze svého lesa.

Robátkovi pomohla Josefka, která mu vysázela les nový a díky Větrníkovi rychle vyrostl. To se panu Kotrčovi nelíbilo a snažil se Robátkovi všemožně škodit.

Pro hajného Robátka to vždy dobře dopadlo a nakonec si vzal Josefku za ženu.

Zvířátka Robátkovi pomohla a pan Kotrč se navždy odkutálel pryč. Robátko, Josefka a Větrník pak žili šťastně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Koričanský, 05.01.2018

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Maková panenka
-Malá letní romance
-O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Václav Čtvrtek - O hajném Robátkovi a jelenu VětrníkoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­