ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Collinsová Suzanne (*1962)

­­­­

Vražedná pomsta (Hunger Games)

  • díl v sérii: 2 (předchozí: Aréna smrti; následuje: Síla vzdoru)
  • název originálu: Catching Fire (The Hunger Games)

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. S Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Vražedná pomsta je druhým dílem ze série Hunger Games.

Příběh Katniss pokračuje. Po vzpurném vítězství, v němž se společně s jejím přítelem Peetou (do kterého se v průběhu Hladových her stihla zamilovat) postavili proti Kapitolu, zůstali naživu. Kapitol se zlobí, ale jde o 75. ročník her, a to znamená něco speciálního. Bude se proto losovat z již zachráněných vítězů! Přežije Katniss znovu arénu? Někteří soutěžící jsou již staří, ale jak se můžou vzepřít Kapitolu?

Katniss s Peetou se v aréně spojí s několika dalšími soutěžícími. Opět se vzepřou Kapitolu a ukončí Hladové hry po svém.

Na Suzanne Collinsové se mi zamlouvá, jak dokáže dětem, ale i některým dospělým vysvětlit válku a pravou chudobu. Celá její série Hunger Games se mi moc líbí, ale přijde mi, že čím více autorka píše, tím více se zhoršuje. První díl Aréna smrti byl bezkonkurenčně nejlepší.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 08.06.2011

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Suzanne Collinsová - Vražedná pomsta (Hunger Games)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)