ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Collinsová Suzanne (*1962)

­­­­

Aréna smrti (Hunger Games)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Vražedná pomsta)
  • název originálu: The Hunger Games

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají...
Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí.
Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, jež staví přežití proti lidskosti a život proti lásce.
Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka pentalogie The Underland Chronicles, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

Aréna smrti je první z knih série Hunger Games.

V troskách Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a 12 okolními kraji, jimž Kapitol vládne tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním tzv. Hladových her, zvrácenou televizní reality show, v níž každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Hlavní hrdinkou je šestnáctiletá Katniss ze dvanáctého kraje, která chce zachránit dobrovolnou účastí svou sestru, jež byla vylosována do Hladových her.

Otec Katniss zemřel při výbuchu v uhelném dole. Uhlí je hlavním zaměřením jejího kraje. Každý kraj má něco jiného - jedenáctý zemědělství, čtvrtý rybaření a tak dále. Katniss žije v chudobné části kraje ve sloji se svou matkou a malou sestrou Prim. Jakmile se dostane do arény, bude muset bojovat o život s dalšími 23 "splátci".
Dokáže přežít?

Aréna smrti byla nejlepší kniha, jakou jsem kdy četl. Psáno ich-formou. Vřele doporučuji!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 08.06.2011

­­­­

Diskuse k výpisku
Suzanne Collinsová - Aréna smrti (Hunger Games)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­