ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Meyerová Stephenie (*1973)

­­­­

Nový měsíc (2)

- druhá kniha románové tetralogie Isabella Swanová

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama.
Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají...

Bella Swanová je v Forks už skoro rok a blíží se její osmnácté narozeniny. Tráví je jak jinak než s Cullenovými. Bohužel dojde k malé nehodě (Bella se řízne o balicí papír), při které se zraní, a i když ukápne pouze jediná kapka krve, Jasper se na ni pokusí vrhnout, ale Edward jej zastaví.
Pravděpodobně i kvůli této nehodě jí Edward při jedné procházce v lese oznámí, že jejich vztah končí, protože to pro ni není bezpečné. Bella chce, aby ji proměnil v upíra, ale to on zásadně odmítá. Celá rodina Cullenových tedy odjíždí a Bellu nechávají samotnou. Ta se s Edwardovým odchodem vůbec nevyrovná, přestane s kýmkoliv komunikovat. Trochu se změní, až když jí její otec Charlie pohrozí vyhazovem za maminkou na Floridu.
Při cestě svým náklaďáčkem narazí na staré motorky, které si vezme. Ale protože jsou rozbité, dotáhne je ke svému kamarádu Jacobovi. Ten jí je začne spravovat, při čemž se hodně sblíží. Jacob ji začne učit na motorkách, vypravuje jí o strachu, který má z ochránců - gangu Sama Uleyho. Že už dostali jednoho jeho kamaráda a nechce, aby ho něco takového taky potkalo.
Po jednom kině, kde byla Bella spolu s Jacobem, jí Jacob zavolá, že mu není dobře, že se teď chvíli nebudou stýkat. Po týdnu začne Bella naléhat, aby jej už viděla, ale Jacob se začne chovat velice divně. Ukáže se, že se přidal k Samovu gangu. Rád by jí všechno vysvětlil, ale nemůže z neznámého důvodu. Bella si uvědomí, že z Jacoba se stal vlkodlak. Vlkodlak jako jediný dokáže vzdorovat upírům a je také jejich největší přirozený nepřítel. Poté co na to Bella přišla, začne kamarádit s celým Samovým gangem, který si říká ochránci, podle toho, že chrání území před upíry. Tentokrát to však nejsou Cullenovi, před kým území chrání, ale před Victorií, družkou Jamese, kterého v prvním díle zabil Edward a který chtěl zabít Bellu.
Protože Bella viděla, jak Sam a ostatní skáčou z útesů, chce si to také vyzkoušet. Při tom ji uvidí Alice Cullenová, která dokáže vidět do budoucnosti. Myslí si, že Bella páchá sebevraždu a shodou náhod se to dozví také Edward, ten si myslí, že je Bella mrtvá, a proto jde vyprovokovat tzv. upírskou, královskou rodinu Volturiů, aby jej zabila. Tato rodina žije v Itálii.
Alice přijede do Forks, aby se přesvědčila, že Bella zemřela, ale tady ji najde živou a zdravou. Začíná boj s časem. Alice s Bellou se vydávají do Itálie, aby zachránili Edwarda. To se jim nakonec povede, ale protože Volturiovi chtějí, aby Bella buď zemřela, nebo aby ji pokousali a udělali z ní upíra. Edward na to nechce přistoupit. Ale Alice ukáže šéfovi Volturiových budoucnost, jak Bellu pokouše. Takže jsou všichni propuštěni a jedou domů.
Cullenovi se zase přistěhují nazpět a Edward se dá dohromady s Bellou. Kamarádství mezi Bellou a Jacobem končí, protože nestrpí Edwarda. Bella nechá Cullenovi hlasovat, jestli se smí stát upírem. Hlasování dopadne kladně. A Carlisle Cullen Belle slíbí, že po maturitě se z ní stane upír.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Don_Salieri, 06.03.2009

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Stephenie Meyerová - Nový měsíc (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­