ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Stine Robert Lawrence (*08.01.1943)

­­­­

Požár (Stopy hrůzy - Sága Ulice strachu)

- díl v sérii: 3

Místo a doba děje: New Orleans, městečko Shadyside, léta 1692-1900
Vydalo: nakladatelství Signet Žatčany v roce 1996
Počet stran: 156 stran (30 kapitol)

Šimon Fear se domníval, že změna jména mu pomůže vymanit se z rodového prokletí. Mýlil se... Smrtelně se mýlil. Po generacích nepopsatelné hrůzy je na Danielovi a Noře, které k sobě přivedla vzájemná láska, aby spojili své znepřátelené rodiny. Je ale jejich zakázaná láska opravdu dost silná, aby přečkala všechno zlo? Ubohá Nora...tak moc se snaží říct pravdu a pohřbít rodinné prokletí...než ono pohřbí ji.

DĚJ:

Matouš a Benjamin Fierovi upálí v roce 1692 dívku Susann a její matku Marthu. William Goode prokleje Fierovi k věčnému neštěstí.
Příběh pokračuje v roce 1845, kdy si Šimon Fier změní jméno na Fear, protože se domnívá, že tím unikne osudu. Ožení se s Angelicou Piercovou a společně se odstěhují do městečka Shadyside. Jejich dcery Julie a Hannah zemřou kvůli rodinnému prokletí, které již pohřbilo desítky zástupců obou rodin. Daniel, vnuk Šimona Feara, se zamiluje do Nory Goodeové a sňatkem chce ukončit dlouhotrvající hrůzu. Ke svatbě dojde a vzápětí shoří dům Fearových, čímž se prolomí prokletí, které se táhlo 208 let. 208 let věčného vraždění, zla a zoufalství.

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Nora Goodeová - zoufalá dívka, bojuje za svobodu a pravdu
Daniel Fear - odvážný mladý muž, snaží se prolomit prokletí
Matouš a Benjamin Fierovi - bezcitní, upálili nevinné lidi

CITÁT Z KNIHY:

"To prokletí se táhne již od vašich prvních příbuzných. Jmenovali se Matouš a Benjamin Fierovi. Byli to velice zlí lidé. Upálili nevinnou mladou dívku Susann Goodeovou a její matku Marthu a jejich otec a manžel v zoufalství zaklel vaší rodinu. Od toho dne se tyto dvě rodiny nenávidí a navzájem si škodí. Desetiletí za desetiletími, generace po generacích, si tyto dvě rodiny pomáhaly všemi zlými silami, kterými jen mohly. Vzájemně se vyvražďovaly, zrazovaly a jinak si škodily."

VLASTNÍ NÁZOR:

Knihy od tohoto autora jsem četla již před několika lety a znovu bych se k nim asi nevracela, ale příběhy v sérii Stopy hrůzy lze považovat za vcelku vydařené horory.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 06.11.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Robert Lawrence Stine - Požár (Stopy hrůzy - Sága Ulice strachu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­