ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Stine Robert Lawrence (*08.01.1943)

   
­­­­

Letní msta (Stopy hrůzy - Ulice strachu)

- díl v sérii: 5

"Zabila bych tě!" vykřikla Geri Marcusová. Je toho schopná? A bude mít příležitost? V táboře Nightwing se děje něco podivného. Mladá vedoucí Holly Flynnová se rozhodne záhadu vyřešit dříve, než bude tábor úplně rozvrácen. Potíže začínají několika případy vandalství. Pokaždé zůstane na místě červené pírko - pachatelova vizitka. A potom zemře jedna z vedoucích. "Nehoda," tvrdí policie. Holly však ví více - a ví také, že ona je další na řadě. Teď už nemůže věřit nikomu, ani své nejlepší kamarádce. Vydává se po stopě vraha a doufá, že sama nebude jeho obětí.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit v edici Buldok jako svou 39. publikaci v Praze roku 1993. Z anglického originálu Lights Out přeložila Daniela Richterová, obálku navrhl Oldřich Pošmurný. Počet stran: 155. ISBN: 80-85279-71-1.

STRUČNÝ DĚJ:

Příběh této útlé knížky se odehrává na jednom z letních táborů jménem Nightwing. Hlavním vedoucím tábora je Billy, mladou vedoucí tu dělá i jeho neteř Holly. Na tomto táboru by nebylo nic špatného, až na to, že se tam začínají dít podivné věci. Třeba se najde zničená postel a u ní červené pírko apod. Dojde to až tak daleko, že je jedno z děvčat nalezeno mrtvé. Policie to považuje za nešťastnou náhodu, ale Holly je jiného názoru. Je přesvědčena, že za to někdo může a že další na řadě je ona!
A má pravdu. Podaří se jí však zachránit a vše nakonec dobře dopadne.

VLASTNÍ NÁZOR:

Tato kniha s detektivní zápletkou byla velice čtivá a napínavá, určitě ji doporučuji přečíst všem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 01.09.2010

­­­­

Diskuse k výpisku
Robert Lawrence Stine - Letní msta (Stopy hrůzy - Ulice strachu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­