ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Carroll Lewis (*27.01.1832 - †14.01.1898)

­­­­

Alenka v kraji divů (Alenka v kraji divů a za zrcadlem) (3)

Alenka v kraji divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Dílu se dostalo vědecké interpretace a bylo označeno za mimořádné. Sama hlavní postava, neustále ohromená Alenka v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodných věcí a událostí, Carrollův um logicky svázat absurdum světa v celé šíři a líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručili dílu světové uznání a přerod v klasiku.

OBSAH:

Příběh o holčičce jménem Alenka, která jednoho dne spadne do králičí nory. Za všechno mohl Bílý králík, který proběhl kolem Alenky a v ruce měl hodiny, což Alenku velice podivilo. Alenka se skrze králičí noru dostane do úplně jiného světa. Do světa, kde je vše možné a fantazie nezná hranice.

Alenka zde zažije různá dobrodružství. Například se několikrát zmenší nebo zvětší, potká kočku Šklíbu a pozná krále i královnu. Nakonec se Alenka probudí a zjistí, že vše byl jen pouhý sen.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Autor chtěl dětem ukázat, že představivost je hodně důležitá. Chtěl jim ukázat, že si mohou vytvořit vlastní svět, kam se mohou kdykoliv schovat a být v bezpečí.

CITÁT Z KNIHY:

"A tak tam seděla se zavřenýma očima a namlouvala si, že je v Kraji divů, a přece věděla, že jakmile je otevře, všechno se promění v šedou skutečnost."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Matylda, 02.01.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Lewis Carroll - Alenka v kraji divů (Alenka v kraji divů a za zrcadlem) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­