ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Green John (*24.08.1977)

­­­­

Sněží, sněží...

  • spoluautorství Maureen Johnsonová a Lauren Myracleová
  • tři vánoční romance - tři příběhy, které se navzájem propojují

Tři jemné vánoční romance z období vánočních svátků od tří amerických spisovatelů, z nichž John Green je autorem zfilmovaného bestselleru Hvězdy nám nepřály.
Jedno z nejočekávanějších období v roce, Vánoce, je pro každého z hrdinů povídkového románu problematické díky sněhové bouři. Ta zamíchá lidskými plány a pohraje si s figurkami na šachovnici osudu. A tak se v životech několika lidí odehrají nečekaná dobrodružství, dramata a životní zvraty, přičemž čtenář zjistí, že osudy těchto náhodných hrdinů jsou vzájemně křehce propojeny.
Příjemné vánoční čtení s milými příběhy, zamyšlením i romantikou pro období zasněžených zimních večerů a vánočních svátků.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group v Praze roku 2015 (1. vydání). Z anglického originálu Let It Snow: Three Holiday Romances přeložila Veronika Volhejnová. Počet stran: 261. ISBN: 978-80-87543-81-8.

STRUČNÝ OBSAH POVÍDEK:

Maureen Johnsonová - Zasněžený expres
Ten rok byla největší zima za posledních 50 let.
Rodiče Jubilee byli nuceni strávit Vánoce kvůli nedorozumění ve vězení, a tak musela šestnáctiletá Jubilee jet ke své babičce. Aby se tam dostala, potřebovala využít vlak. Ten bohužel po cestě uvízl ve sněhové závěji na několik dnů. Jubilee se rozhodla, že nebude čekat ve vlaku a vydala se do blízké restaurace Waffle House. Tam se s ní začal bavit nějaký kluk, Stuart, který jí zanedlouho nabídl, aby šla s ním domů. Nejdřív se Jubilee nechtělo, ale pak souhlasila. Vyrazili tedy šílenou vánicí k němu. On i jeho rodina se o ni pak starali. Jubilee a Stuart se postupně sbližovali, ale když se Jubilee jednou pokusila vrátit zpět do vlaku, Stuart jí v tom zabránil. Za několik dní spolu začali chodit.

John Green - Vánoční zázrak
JP, Tobin a Vévoda byli nejlepší kamarádi. Dívali se na filmy. Tobin byl zamilovaný do Vévody, ale nechodili spolu. V tom jim zavolal jejich kamarád, že je v restauraci plné roztleskávaček (ty také uvízly ve vlaku) a že mají přijet. Problém byl v tom, že nevolal kamarádům jediný. Měli přijet ještě dvojčata a vysokoškoláci. Tobin tedy rozhodl, že tam pojedou.
Po cestě nabourali a museli jít dál pěšky. Bojovali s časem, protože v restauraci mohli zůstat jen ti první, a ostatní už byli také na cestě. Když je potom dohnala dvojčata, museli s nimi bojovat. Poté znovu získali náskok a do restaurace se nakonec dostali jako první. V té vánici to bylo strašné.
Vévoda vyšla ven, protože se nechtěla dívat na to, jak je Tobin s roztleskávačkami. Ten za ní potom přišel a řekl jí, co k ní cítí. A ona mu řekla to samé...

Lauren Myracleová - Archanděl prasátek
Addie měla se svým klukem domluvenou schůzku, jenže on nepřišel. Myslela si, že se s ní rozešel. Byla z toho moc smutná.
Její kamarádka Tegan milovala prasátka, a proto jí Addie s Dorií koupily miniprasátko. To mělo přijít do "Světa zvířat", ale aby si ho nikdo neadoptoval, musela si ho Tegan vyzvednout brzo. Ovšem kvůli sněhu se tam nemohla dostat, a tak požádala Addie, jestli by tam nemohla zajít ona. Ta na to naneštěstí zapomněla. Když na místo nakonec dorazila, prasátko tam již nebylo. Musela zjistit, kdo si ho koupil a musela ho dostat zpět!
Vyzvěděla, že tou osobou, jež si prasátko koupila, byla paní, která jí říkala, ať pořád nemyslí jen na sebe. Prasátko zakoupila naschvál, aby Addie poučila. Addie nakonec prasátko získala a šla do své práce.
Mezitím si Tegan s Dorií přijely pro prase a byly překvapené, že ho má.
Tobin (kamarád kluka, se kterým se Addie "rozešla") jí oznámil, že jí zapomněl vyřídit vzkaz. Ten byl od Jeba, kluka Addie. Dozvěděla se, že Jeb uvízl v tom vlaku také a nemohl zavolat. Za pár minut za nimi přišel do kavárny a řekl Addie, že s ní chce chodit dál.

POZNÁMKA:

Všechny povídky se odehrávají během Štědrého večera v malém městečku Gracetown. Osudy hlavních postav se vzájemně proplétají a vypravěče z jedné povídky čtenář opět potkává i v povídkách dalších.

Stuart z první povídky (Zasněžený expres) je spolužák Tobina, Vévody a JP, hrdinů druhé povídky od Johna Greena (Vánoční zázrak). A ti jsou ještě spolužáky Addie, hlavní postavy poslední povídky od Lauren Myraclové (Archanděl prasátek).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Verry, 27.03.2016

    Akcent
­­­­

Diskuse k výpisku
John Green - Sněží, sněží...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­