ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Doskočilová Hana (*11.07.1936)

­­­­

O raráši Mlíkovi

Sedm pohádkových vyprávění o kluku Kubovi a jeho kamarádovi raráši Mlíkovi je určeno předškolním dětem. Kubu a Mlíka znají děti také z TV večerníčků.
Raráše Mlíka si z kouzelného kabátu vyklepala šeredná babice - čarodějnice. Potřebovala ho jako pomocníka pro svůj nekalý úkol. Měla čertům dodávat kuželky do hry, co kuželka, to jeden začarovaný člověk a jeden zlaťák pro babu. Mlíko se ale spřátelil s klukem Kubou, který bydlel s maminkou v lesní chaloupce. Společně vzdorují zlé babě a snaží se ji zbavit kouzelné moci a kuželky osvobodit.
Pohádkové příběhy doprovázejí zdařilé ilustrace Milady Sukdolákové.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2008 (1. vydání). Námět a ilustrace Milada Sukdoláková, text Hana Doskočilová. Počet stran: 51. ISBN: 978-80-00-02075-4.

STRUČNÝ DĚJ:

Knížka vypráví o zlé babizně, která dostala od čertů kouzelné věci a dělala pak z lidí pro čerty kuželky. Vyčarovala si jako pomocníka raráše. Raráš od ní utekl a skamarádil se s chlapcem Kubou. Od té doby dělala babizna rarášovi a Kubovi samé naschvály. Kuba s rarášem babiznu nakonec stejně přemohli a ta se propadla do pekla. Ti dva pak spolu šťastně žili.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Koričanský, 04.01.2018

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Hana Doskočilová - O raráši MlíkoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­