ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­

Fischerová Sylva (*05.11.1963)

­­­­

Fischerová se narodila v Praze, je autorkou reflexivní lyriky.

Otec Josef Ludvík Fischer byl filozof a sociolog. Nevlastní sestra, Viola Fischerová, je básnířka. Po maturitě na gymnáziu v Olomouci (1982) studovala v letech 1983-91 na FF UK a MFF UK v Praze filozofii, fyziku a klasickou filozofii. Pracuje jako odborná asistentka na katedře klasické filozofie FF UK v Praze.

Verše prvotiny Chvění závodních koní (1986) vznikaly ve znamení dychtivého a otevřeného přijímání světa, citových překvapení i potřeby narušování konvencí.
Následná Velká zrcadla (1990) ustanovila jako základ součásti její poetiky obraz, který sdružuje nenadálé situace a významy a podněcuje údiv, pochybnost i duchovní přesah, konstatující tíhu světa i pobývání ve věčnosti.
Třetí sbírka V podsvětním městě (1994) posunula autorčinu lyriku do meditativní polohy, kdy se z pocitů otřesení, ustrnutí i zápasu s mlčením rodí potřeba hloubky a cesty k pramenům poznání.
Transcendentní směřování své poezie prohloubila Fischerová sbírkou Šance (1999).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 26.02.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka-Světový orloj
­­­­

Diskuse k životopisu
Sylva Fischerová







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­