ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Alten Steve (*21.08.1959)

   
­­­­

Steven Robert "Steve" Alten vyrostl v americké Philadelphii. Získal bakalářský titul v tělesné výchově na Penn State University (Pennsylvania State University), magisterský titul ve studijním programu tělovýchovného lékařství na University of Delaware a doktorát si udělal na Temple University.

Ve snaze podporovat svou pětičlennou rodinu se rozhodl, že napíše román, o kterém přemýšlel již několik let. Nakonec spatřil světlo světa román MEG: Teror pochází z hlubin (1997, MEG: A Novel of Deep Terror). Aby ale zaplatil poplatky za editaci, musel spisovatel dokonce prodat své auto. A 13. září 1996 (byl zrovna pátek) ztratil Steve Alten kvůli psaní knihy práci...
MEG: Teror pochází z hlubin se stal knihou roku 1996 na knižním veletrhu ve Frankfurtu, nakonec se začal prodávat ve více než dvaceti zemích. Objevil se v každém hlavním seznamu bestsellerů (stal se číslem devatenáct v New York Times seznamu nejprodávanějších knih).

Roku 1999 vyšla Hlubina (The Trench), druhé pokračování série MEG (Megalodon series), která se stala taktéž jednou z nejprodávanějších knih.
Další romány, Panství (2001, Domain) a Vzkříšení (2004, Resurrection), se staly bestsellery ve Španělsku, Mexiku, Německu a Itálii.
Pokračování řady MEG, román s názvem MEG: V pradávných vodách (MEG: Primal Waters), bylo zveřejněno v létě roku 2004.
O rok později vyšel thriller z prostředí Skotska V hlubinách Loch Ness (2005, The Loch).
Po sepsání osmého románu Černá barva krve (2008, The Shell Game) byla Stevu Altenovi diagnostikována Parkinsonova choroba.
Jeho devátý román, další pokračování MEG série, které nese název MEG: Zajatci z pravěkého moře (2009, MEG: Hell's Aquarium), je považován za nejlepší z celé série.

V průběhu let byl Steve Alten přímo zaplaven e-maily od dospívajících, kteří nenáviděli čtení, dokud si nepřečetli nějakou z jeho knih. Dozvěděl se, že někteří středoškolští učitelé používají jeho knihy při výuce. Autor proto zahájil celostátní neziskový program, jehož cílem je přivést studenty ke čtení. Učitelé, kteří se do programu Adopt-An-Author zaregistrují, získají obří plakáty žraloka, bezplatné učební plány, materiály atd. Míra úspěšnosti tohoto programu je prý obrovská.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lilithen, 08.09.2012

­­­­

Diskuse k životopisu
Steve AltenMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­