ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Herriot James (*03.10.1916 - †23.02.1995)

   
­­­­

James Herriot se svým vlastním jménem jmenoval James Alfred Wight. Tento muž se narodil 3. října 1916 v letovisku Roker v severovýchodní Anglii, které spadá pod Sunderland, vyrůstal však ve skotském městě Glasgow. Zemřel 23. února 1995.

Herriot nebyl pouze spisovatel, k jeho dílům ho inspirovalo hlavně jeho povolání - byl zvěrolékař. Zvěrolékařem se stal ve 23 letech, ale psát začal až později. V té době měl nasbíranou velkou řadu zkušeností. Za 2. světové války sloužil v britském vojenském letectvu (RAF). Své knihy psal s úsměvem na rtech a i jeho prvotina s názvem Zvěrolékař na blatech obletěla doslova celý svět. Když řeknete James Herriot, málokterý dospělý nebude vědět, o koho se jedná.

Z DÍLA:

Zvěrolékař na blatech
Když se lékař ožení
To by se zvěrolékaři stát nemělo
Zvěrolékař mezi nebem a zemí
Moje nejmilejší psí historky

a spousta dalších...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zabábinka, 01.03.2009

­­­­

Diskuse k životopisu
James HerriotMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­