ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Durrell Gerald Malcolm (*07.01.1925 - †30.01.1995)

   
­­­­
Gerald Malcolm Durrell se narodil 7. ledna 1925 v Jamshedpuru v Indii. V roce 1928 se jeho rodina vrátila do Anglie a roku 1933 se usadili na ostrově Korfu. Vystudoval zoologii a sbíral všechna zvířata, takže i škorpiony, ryby a malé savce. Stal se členem personálu v Whipsnade Park jako ošetřovatel a v roce 1947 financoval a organizoval svou první expedici v Kamerunu. Později se zúčastnil výprav do Paraguye, Argetiny, Sierry Leone, Mauricia, Mexika a Madagaskaru. V roce 1959 založil na Jersey zoologickou zahradu a stal se jejím ředitelem. Pak se se svou manželkou vydal do Nového Zélandu a Austrálie, aby natočili film Dva v buši. Také napsal O mé rodině a jiné zvířeně, Opilý prales, ZOO v kufru, Šeptající země, Zahrada bohů, Aye-Aye a já a další.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: monika, 21.03.2005

­­­­

Diskuse k životopisu
Gerald Malcolm DurrellMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­